Pazar , Temmuz 21 2024

Festival Konserlerle Son Buldu

Bu yıl 2.’si düzenlenen Yeşilüzümlü Bağ Bozumu Festivali’nin çeşitli etkinlikler ve konserler eşliğinde son buldu. Birbirinden farklı yarışmaların yapıldığı festivalde, vatandaşların da katılımıyla üzüm sıkımı yapıldı. Festival alanına getirilen atlar ve develer yoğun ilgi gördü. Etkinliklerin son gününde YEŞDER tarafından halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi. Davul – zurna ve delbek ile yöresel müzikler çalınırken, birçok vatandaş telefonlarıyla hatıra fotoğrafı çekindi. Yeşilüzümlü’nün ara sokaklarına kurulan stantlar her sene olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 2.’si düzenlenen Yeşilüzümlü Bağ Bozumu Festivali’nin, 2. gününde de çeşitli etkinler gerçekleşti. Birbirinden farklı yarışmaların yapıldığı festivalde, vatandaşların da katılımıyla üzüm sıkımı etkinliği gerçekleştirildi.

Getirilen üzüm sıkım aletinin üstüne tek tek çıkan vatandaşlar, Yeşil Üzümlü köyünde yetişen üzümlerin sıkımını gerçekleştirirken, izleyenler bol bol fotoğraf çekti. Üzüm sıkımı etkinliğinin ardından Dağların Sultanları Efeler grubunun folklor gösterisi büyük beğeni topladı. Fethiye Kent Orkestrası’nın konserinin ardından, Fethiye Belediyesi sanatçısı Adem Kazan sahne aldı.

Etkinliklerin son gününde YEŞDER tarafından halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi. Davul – zurna ve delbek ile yöresel müzikler çalınırken, birçok vatandaş telefonlarıyla hatıra fotoğrafı çekindi. Yeşilüzümlü’nün ara sokaklarına kurulan stantlar her sene olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi gördü. FBKM sanatçısı Gonca Oğuzhan, Bağ Bozumu Festivali’nin son gününde sahneye ilk çıkan sanatçı oldu. Oğuzhan birbirinden güzel türkülerini alana gelen yüzlerce vatandaş eşliğinde söyledi. Sanatçılardan Mustafa Selçukoğlu ise gecenin sonlarına doğru sahne aldı. Vatandaşlar, Mustafa Selçukoğlu’nun hareketli şarkılarında sahne önünde  oyun oynadılar. Program sonrası festivale destek veren kişilere, plaket takdim edildi.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …