Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Anasayfa / Esnaflar Soydemir’le Devam Dedi

Esnaflar Soydemir’le Devam Dedi

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın Fethiye Gazi İlkokulunda yapılan 19. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Mehmet Soydemir 1566 oy alarak güven tazeledi. Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Mehmet Soydemir beşinci dönemde de başkanlığa seçilirken Mehmet Soydemir 1566, başkan adayları;  Kamil Mutlu Demirtaş 1065 ve Tezcan Göktepe’de 376 oy aldı. Bayram havasında geçen Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimli genel kurulun da sonuçlar açıklanınca başkan adaylarını kursiye davet eden Soydemir, “ Bu seçimleri biz kazanmadık. Fethiye Esnaf ve Sanatkârlarımız kazandı. Buraya 3 aday olarak çıktık. Esnafımızla beraber kaldığımız yerden çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Haftalardır devam eden Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimleri nihayet geride kaldı. Mevcut başkan Mehmet Soydemir, İş insanı Kamil Mutlu Demirtaş ve Turizmci Tezcan Göktepe’nin yarıştığı Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası 19. Olağan genel kurulunda mevcut başkan Mehmet Soydemir 1566 oy alarak seçimlerden birinci olarak çıktı. Beyaz renkli listesiyle seçime katılan Mehmet Soydemir, 5’nci Dönemde de Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına seçildi. Oldukça heyecanlı geçen kongrede başkan adaylarından Kamil Mutlu Demirtaş kırmızı renkli listesiyle ve Tezcan Göktepe mavi renkli listesiyle seçimlere katılacağını ve kongrenin hayırlara vesile olmasını dilediler. Mevcut Başkan ve başkan adayı Mehmet Soydemir’de ; “İki başkan adayının ellerini havaya kaldırıp bu seçimlerin kazananı siz esnaflarımız olacaksınız.” İfadelerini kullanınca salonda müthiş alkış koptu. Divan başkanlığını Fethiye Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’nun yaptığı Genel kurulda 10 sandıkta oy kullanıldı. Üyeler oy kullanmak için sırada beklerken, başkan adaylarıda giriş kapısında kongreye gelen üyelere ‘ Hoşgeldiniz’ diyerek karşılamada bulundu.  Fethiye İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılan  oy verme işlemi tamamlandıktan sonra yüzlerce üye kongrenin yapıldığı Fethiye Gazi İlk Okulu’nun bahçesinde sabırsızlıkla bekledi.

SANDIKLARDAN SOYDEMİR ÇIKTI

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası genel kurulu sonunda yapılan seçimde Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir 1566, başkan adayları;  Kamil Mutlu Demirtaş 1065 ve Tezcan Göktepe’de 376 oy aldı. Bazı sandıklarda birer ikişer geçersiz oy çıkarken 3 bin 7 esnaf ve sanatkârın oy kullandığı öğrenildi.

YÖNETİM KURULUNA KİMLER SEÇİLDİ;

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yeni Dönem Başkanlığına Mehmet Soydemir yeniden seçilirken yönetim kurulununu Veli Uysal, Uygur Tuğay, Recep Aygün, Ali Özdemir, Mevlüt Demin, Sefer Alp, Turgut Yıldırım, Haldun Akgül, Mutlu Öztürk ve Uğur Veli Kaya seçilirken denetim kuruluna ise ; Bekir Çalış, Sadi Başkaya ve Mustafa Kızılkaya seçildiler.

“BUNDAN SONRA BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ”

Sandıklarda sonuçların alınmasının ardından Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Kursiye çıkan başkan Soydemir, başkanlık için yarışa katılan Tezcan Göktepe ve Kamil Mutlu Demirtaş’ı kursiye yanına davet eden Soydemir; “Bu seçimleri biz kazanmadık. Fethiye Esnaf ve Sanatkârlarımız kazandı. Buraya 3 aday olarak çıktık. Esnafımızla beraber kaldığımız yerden çalışmaya devam edeceğiz. Bundan sonra birleştirici olacağız. Bizim yanlış yapma lüksümüz yok. Esnaf ve Sanatkarlarımızın sorunlarını gece,gündüz takip etmeye devam edeceğim. Buraya bu saatte esnaflarımız geldiyse sevdiklerinden geldiler. Oy veren, oy vermeyen tüm esnaflarımıza teşekkür ederim. “ ifadelerini kullandı.  Başkan Soydemir daha sonra esnaf ve sanatkârların kutlamalarını kabul ederken eşi Emine Soydemir ve diğer yakınları tarafından da kutlandı. Bu anda duygusal görüntüler oluştu.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …