Perşembe , Ağustos 18 2022
Anasayfa / Anasayfa / Esnaf Bahane, Sermaye Şahane!

Esnaf Bahane, Sermaye Şahane!

Esnafın anası inim inim inliyor. Dertlerini anlatacak Allah’ın kulunu ara ki bulasın. Soydemir halkın kampanyalar başlattığı SERMAYE baronların zincir marketleri önünde poz verirken bitkisel hayattaki esnaf bittik diyor ama kimin umurunda.

SOYDEMİR “ŞOK ŞOK”LANDI

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’in  zincir market önünde poz vermesine her geçen gün tepkiler çığ gibi büyüyor. Halk zincir marketlere karşı ayağa kalktı.Sosyal medya üzerinden Ya İNDİRİM Ya BOYKOT’ çağrıları yapılıyor. Diğer tarafta da 16 yıldır Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanın verdiği pozla adeta zincir marketlere destek olduğu konuşuluyor…

ODA BAŞKANINDAN HALEN SES YOK DİYORLAR…

Fethiye’yi adete saran zincir marketlerin önüne geçilmez ise 5 yıl sonra yerel işletmeci kalmayacağı söyleniyor. Bazı Esnaflar, ” Halk fahiş fiyatlara isyan ediyor..Dolar, euro ve altın sert bir şekilde düşüşe geçti. Bizim oda başkanlarından ses yok. Bugün ses çıkarmayanlar  ne zaman ses çıkaracaklar… Daha kaç onurlu, gururlu esnafın kendini bitirmesini izleyecekler…

Vatandaşlar döviz kurunun yükselmesiyle artan market fiyatlarının durumunu merak ediyor. Dövizde yaşanan sert düşüş market ürünlerine yansımadı. Hal böyle olunca hayat pahalılığından isyan eden vatandaşlar, özellikle zincir marketlerin başta gıda olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerindeki fiyat politikalarına karşı sosyal medya üzerinden boykot kampanyası başlattığı biliniyor. Twitter kullanıcıları fiyatları normal seviyelere getirmeyen zincir marketlere karşı “dev boykota sende katıl” başlığı adı altında herkesi 1 ile 5 Ocak tarihleri arasında buralardan alışveriş yapmamaya ve boykota çağırıyorlar. Ama bizim oda başkanlarından ses seda yok..

SES ÇIKARMADIĞINIZ İÇİN ESNAF İFLASIN EŞİĞİNDE

Türkiye genelinde Fethiye’nin en çok zincir marketlerinin açıldığı ilçeler arasında olduğu biliniyor. Bu kadar çok  zincir marketlerinin şube açılmasına oda başkanları ve Fethiye Belediyesi dur diyemediği için zincir marketler mantar gibi açılıyor.  Fethiye’nin yerel marketleri ve yerel İşletmeleri rekabet edemediği için iflasın eşiğine geldiği belirtiliyor.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …