Salı , Eylül 26 2023

Eski Siyasetçiler Biliniyor,  Yeniler Kim?

Fethiye siyaseti her geçen gün ısınmaya başladı. Geçmişten günümüze doğru siyaset yapanlar tekrar kamuoyuna da boyu göstermeye başladı. Kim bu siyasetçiler, Erdal Eroğlu, Salih Gökçe, Mustafa Toklu, Keramettin Yılmaz, Atınç Koylu ve Osman Kandönmez yeni gelişmeler ile kamuoyunda olmak üzere bir çalışma içinde oldukları konuşuluyor. Bu eski siyasetçilere ne oldu da hareket aldılar. Geçmiş dönemlerde Doğru Yol Partisi ve en son Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapan Mustafa Toklu’nun sesiz sedasız partisinden istifa ettiği öğrenildi.   Erken seçim ve genel merkezlerde başlayan çalışmaların taşraya yansıması uyandırdı. Beki bu siyasetçiler nerede ne yapacak. Fethiye, Seydikemer ve Muğla genelinde siyaset yapacakları kesin ama detayları ne olacak?. İşte bu konuda Demokrat Parti’de bir hareketlik yaşanması muhtemel görünüyor. 

Erdal Eroğlu DP’yemi Dönüyor!

Geçmiş yıllarda Anavatan Partisi İlçe Başkanı iken vatandaşın işlerin görülmesi için masaya vuran ve tuttuğunu koparan siyasetçi olarak  olarak bilinen Erdal Eroğlu, son günlerde Demokrat Parti kıratla ilgili olarak paylaşımlarını sıklaştırdı. Konuşmalara göre DP’nin İl başkanlığı için çalışma yapacağı onun için Ankara’ya gideceği yönünde konuşmalar yapılıyor.

Osman Kandönmez İlçe Başkanı Mı Oluyor?

Fethiye’de yıllardır siyaset ve belediye başkanlığı yapan Şakir Kandönmez’in oğlu Osman Kandönmez’in, Fethiye için  ilk kongrede veya atama yöntemi ile ilçe başkanlığı görevini üstleneceği söyleniyor. Bu yönetim içinde Atınç Koylu’nun da olacağı belirtiliyor. Atınç Koylu’nun daha sonra farklı alanlardan aday olacağı da konuşuluyor.   İlçe yönetimin daha çoğunlukla daha genç ve siyasette temiz kalmış kişilerden oluşturulacağı yönünde duyumları alıyoruz.

“Mustafa Toklu CHP’den Neden İstifa Etti”

1994 ve 1999 seçimleri sırasında Fethiye Doğru Yol İlçe Başkanlığı yapan Mustafa Toklu, daha sonra anavatanla ile Doğru Yolun birleşmesi ile Demokrat Partide devam etmişti. En son CHP içerisinde siyaset yapıyordu. Bu hafta başında sessiz sedasız bir şekilde CHP’den istifa ettiği öğrenildi. Şimdi nerede siyaset yapacak tam olarak bilinmiyor. Kimilerine göre DP’ye gidecek. Kimilerine göre Behçet Saatcı’ya yakın olduğu için İyi Partiye gider diye konuşuluyor.

Salih Gökçe’de Hareketlilik Var.

Yaz aylarında çoğunlukla Fethiye’nin en yakın yaylası olan Üzümlü’de olan Salih Gökçe kısa süre önce kendine ofis yaptığını sosyal medyadan gördük. Yıllar önce eski Anavatan Partisindeyken tanınan Gökçe’nin yeni ofisi eş dost ve siyasetçi akınına uğruyor. Bir ata sözümüz vardı, “durup dururken beni yanağımdan neden öptü” derlerdi. Bilindik ve tanınan Gökçe ailesinden olan Salih Gökçe’nin birden ofis açması bazıları için sürpriz bir karar olmuşa benziyor. Yapılan konuşmalarda ise durduğu yerde ofis açılmaz, acaba siyasete girecek onun için mi böyle bir şey uygulamaya gitti. Yoksa birden apar topar ofis açılsın. Yanına gelip gidene bakılırsa siyaset yapmak için açılmış gibi görünüyor. Ama hangi partiden sözleri konuşuluyor. Anlaşılan önümüzdeki seçim çok çok hareketli geçecek. Parti çok olunca aday bulmakta kimse sıkıntı çekmeyecek gibi görünüyor. Ege Gazetesi olarak Sayın Salih Gökçe’ye hayırlı olsun diyoruz.

“Kamil Mutlu Demirtaş’tamı Aday Olur”

Ocak ayı içerisinde güzel hareketli bir oda seçimi geçirdik. Esnaf Odası Başkanlığı için aday olan Kamil Mutlu Demirtaş, içinde projeleri daha çoğunlukla belediye başkanlığı seçimlerindeki adayların vaatlerine benziyor diyorlardı. Şimdilerde MHP ‘den Fethiye Belediye başkanlığına aday olabilir. Görünen o ki siyaset yapmayı ve kişiler ile görüşmeyi konuşmayı seviyor diye adı geçiyor. Ne diyelim herkesin gönlünde bir Arslan yatarmış.  Önümüzde belki uzun gibi görünen bir seçim takvimi olduğu söyleniyor ama bu yılın içinde tüm seçimlerin birleştirildiği bir seçim süreci yaşayabiliriz. Siyasette 24 saat kimilerine göre çok uzun, kimilerine göre de çok kısa gelebilir. Genç olan ve esnaf odası seçimlerinde azımsanmayacak bir oy alan Kamil Mutlu Demirtaş bir partinin belediye başkan adayı veya bir partinin milletvekili adayı olarak seçmenin karşısına çıkabilir. Buda herkesin Anayasal hakkıdır. Haber Ege Gazetesi ve Haber Kanalı Adına: Mesut BÖLÜK

About egegazetesi

Check Also

CHP’li Kadınlardan “Ücretsiz Öğün” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları  tarafından okullarda ücretsiz öğün verilmemesine ilişkin bir açıklama yapıldı. …