Pazartesi , Ağustos 15 2022
Anasayfa / Anasayfa / Emniyetten Okullar Bölgesinde Denetim

Emniyetten Okullar Bölgesinde Denetim

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından okullar ve çevrelerinde denetim yapıldı. Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve karma kadro personelinden oluşan 6 ekip 12 personelin  katılımıyla yapılan çalışmalarda park, bahçe gibi yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları denetlendi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, bir internet kafede oyun oynarken buldukları 18  yaş altı öğrenciyi de okuluna teslim ettiler.

2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Fethiye İlçe  Emniyet Müdürlüğü ekipleri ‘Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması’ kapsamında okul çevresi ve oyun salonlarında denetim yaptı.

İlçe  Emniyet Müdürlüğüne bağlı 6 ekip ve 12 personel ‘Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması’ kapsamında Fethiye’deki  101 okul ve çevresinde geniş çaplı uygulama yaparken, çok sayıda da kimlik  sorgulaması yaptı.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, bir internet kafede oyun oynarken buldukları 18  yaş altı öğrenciyi de okuluna teslim ettiler.

Yetkililer ilçenin farklı noktalarında bu tür uygulamaların sık sık yapılacağını ifade ederken, çevredeki vatandaşlarda bu uygulamalardan dolayı emniyet personelini tebrik ettiler.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …