Cuma , Aralık 2 2022

Detaylar Belli Olmaya Başladı

Fethiye Belediyesi’nde görevde olan yönetimden önce verilen ruhsatların kontrolünü isteyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sahte ruhsatlara rastlanınca Fethiye Başsavcılığı ile ortaklaşa hareket etti ve inceleme başlatıldığını öğrenildi. Ruhsat bölümünde hâlâ aktif görevde olan bir belediye çalışanının bilgilerine başvurulduğu öğrenildi.

“İNCELEMEYİ BİZ İSTEDİK”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca önceki yönetim döneminden sahte ruhsatların verildiği duyumları aldığını ve bunun üzerine 1 yıl önce gerekli çalışmayı yaparak ilgili kurumlara bildirdik. Kendi içimizde 6 ay önce ruhsat biriminde görevlendirme yaparak inceletme başlatıldığını söyledi.

Karaca, “Biz göreve gelene kadar verilen bütün ruhsatların incelenmesini istedim. Zabıtalarımız 3 ayrı ruhsatta bir sıkıntı olduğunu görünce incelemeyi derinleştirdik. Sonuçta imzaların sahte olduğu belirlendi. Ruhsatta çalışan bir belediye çalışanımızın bilgisine başvurduk. Sahteciliğe emin olunca da durumu savcılığa bildirdik. Polis konu üzerine eğildi. Fethiye’de bazı ruhsatların sahte olması durumu var. Onlar araştırılıyor” dedi.

BELEDİYEDEN KAMUOYINS AÇIKLAMA YAPILDI

Fethiye genelinde aslı astarı olmayan dedikodular üretilmeye başlayınca konuyla ilgili belediyeden kısa bir açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

* Bilgimiz ve talebimizle başlatılan bir soruşturma, maksatlı bir biçimde saptırılarak, medya kanallarında bilgi kirliliğine yol açmasına imkan sağlanmaktadır.

* Yaklaşık 6 aydır, belediyemiz ve savcılık işbirliğinde yürüttüğümüz konunun detayları şu şekildedir; Zabıta Müdürlüğümüzün yaptığı kontroller sonucunda, gerçek olmayan ruhsatlar olduğunu gördük ve savcılığımızı bilgilendirdik.

* Yürütülen soruşturma, savcılığımızla işbirliği içinde devam etmektedir. Konunun İmar Müdürlüğümüz ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Gelişmeler doğrultusunda kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Bu haber Ege Gazetesi ve Haber Kanalı Adına Mesut BÖLÜK tarafından yapılmıştır.

About egegazetesi

Check Also

BANU AVAR “YENİ DÜNYA DÜZENİNİ” ANLATTI Fethiye Yerel Tohumlar Derneği, Fethiye Ziraat Odası ve Fethiye …