Salı , Mayıs 17 2022
Anasayfa / Anasayfa / Dastar Dokuma ve El Sanatları Kursu Törenle Açıldı

Dastar Dokuma ve El Sanatları Kursu Törenle Açıldı

Fethiye Halk Eğitim Merkezi tarafından Yeşilüzümlü Mahallesi’nde açılan “Dastar Dokuma”, “Takı”, “El Sanatları” kurslarının sergi açılışı Fethiye Belediyesi Durmuş Demirci Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Açılış programına Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Şube Müdürü Erdinç Kara, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ, Yeşilüzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan ve davetliler katıldı. Etkinlikte ilk olarak Fethiye Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi bir gösteri sundu. Daha sonra konuşmalara geçildi.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ konuşmasında faaliyetleri hakkında bilgiler aktarırken; serginin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya da organizasyondan dolayı kurum yöneticilerine, usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkürlerini sundu.

Serginin açılış kurdelesini Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ ve Yeşilüzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan birlikte çözdüler. Kursiyerlerin el emeği ve göz nuruyla hazırlamış oldukları Dastar dokuma ve takı ürünleri beğeni kazandı.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …