Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / Dağ Bisikletleri Fethiye’de Şehre İndi

Dağ Bisikletleri Fethiye’de Şehre İndi

“Dağ Bisikleti”ni geniş kitlelere tanıtmak amacıyla OPET ana sponsorluğunda hayata geçirilen OPET Muğla Cup Four Cross’un ilk ayağı olan Fethiye yarışı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirildi. 10 farklı ülkeden 62 sporcunun katıldığı Fethiye etabında uluslararası şampiyonalarda derece elde etmiş UCI sporcuları yarıştı. Fethiye etabında erkekler kategorisi birincisi İsveçli Anton Olstam olurken kadınlar kategorisi birincisi Hollandalı Didi De Vries oldu. Yarışlar 31 Ekim’de Marmaris’te ve 2 Kasım’da Bodrum’da devam edecek.

OPET’in ana sponsorluğunda Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü (BODASK) tarafından hayata geçirilen üç etaplı OPET Muğla Cup Four Cross’un ilk yarışı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Fethiye’de yapıldı. Türkiye Bisiklet Federasyonu, Muğla Valiliği, Marmaris, Fethiye, Bodrum Kaymakamlığı, Muğla, Fethiye ve Bodrum Belediyeleri, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün desteği ile düzenlenen OPET Muğla Cup 4x Eliminator yarışlarının Fethiye etabında erkekler kategorisi birincisi İsveçli Anton Olstam olurken kadınlar kategorisi birincisi Hollandalı Didi De Vries oldu.

BU YIL İLK KEZ TÜRKİYE’DE DÜZENLENDİ

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından 10 yılı aşkın süreden bu yana dünyada 25 şehirde gerçekleştirilen City Mountainbike formatı Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü (BODASK) Derneği girişimiyle bu yıl ilk kez Türkiye’de düzenlendi. Amatör ve profesyonel sporcuları bir araya getiren yarışmada aralarında şampiyon milli sporcularımız Abdülkadir Kelleci ve Veysel Gülmez ile 15 UCI sporcusunun da yer aldığı organizasyonda toplam 62 kişi yarıştı. Türkiye’de ilk kez şehir merkezine kurulan engellerle oluşturulan parkurda aynı anda dört sporcu çıkış alabildi. Muğla ilini UCI’ın dünya şampiyonası takvimine ekleyerek OPET Muğla Cup Four Cross’u uluslararası boyuta taşımayı amaçlayan organizasyonda birinci olan yarışmacı 2022 yılında düzenlenecek olan City Mountainbike etkinliğine katılacak. OPET Muğla Cup 31 Ekim Marmaris ve 2 Kasım Bodrum etapları ile devam edecek.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …