Pazartesi , Ağustos 15 2022
Anasayfa / Anasayfa / Çukur Açmaya İzni Kim Verdi?

Çukur Açmaya İzni Kim Verdi?

Çalıca ilköğretim okulu karşısında park alanı içine, ön tarafındaki restoran tuvalet çukuru kazmış, tepki gösteren bölge halkına, ben izin aldım beni kimse durduramaz diyormuş İşletme sahibi…Bu izni veren yetkiliye kamuoyu adına soruyorum, ” Senin çocuğunun oyun alanına lağım çukuru katılmasına izin verir misin… Orası bir park her kesimin ortak kullanım alanına hangi vicdani duyguyla izin verdin?..

Fethiye’de bir yetki sarhoşluğu yaşanmaya başlandı. Çok farklı konular kulağımıza geliyor duyuyoruz… Haydi o olur, belki zorda kalınmış buna eh denmiştir diye duymazlıktan geliyorum. Ama buna ne kulaklarımı, nede gözlerimi kapatabilirim. O ortak kullanım alanı olan çocukların oyun alanına bu lağım çukuru izni vermek nasıl bir yetki zehirlenmesidir?. Aynı yerde sizin eviniz orada olsa tek oyun alanı çocuğunuz veya çocuklarınız burası olsa yine de izin verirmisiniz…. Parklar herkesimin ortak kullanım alanıdır.. Kimsenin babasının malı değildir. Böyle bir durumda bir işlerinin lağım çukuru olacak bir yer hiç değildir.. Bölgede yaşayan halk isyan ediyor. Muhtar hata yapılıyor,  bu lağım çukuru açılmasın diyor. Ama bu kadar isyana karşı kepçe çukuru kazıyor ve lağım çukuru yeri hazırlanıyor.  Bölge halkı şöyle konuşuyor, “Biz burada yaşan insanların sözleri dikkate alınmıyor. Bizim çocuklarımızın tek nefes alabileceği yere de yetkilerden izin aldım. Beni kimse durduramaz diyerek bizlere tepki gösteriyor İşletme sahibi. Şimdi biz kime gidelim. Zaten gideceğimiz yerdeki yetkililerden izin aldım. Ya kimin malını kimden izin alıyorsunuz.. Burası halkın ve çocukların nefes aldığı yer… Burası izin veren kişinin  evinin olduğu yer olsaydı. Yine de izin verirmiydiniz diye sormak istiyoruz. Gerçekten ihtiyacımız olan bir parka lağım çukuru açılmasına izin vermek akıl fikir erecek bir sorumluluk sahibi olmadığını  gösterdi bizlere. Bir an önce geç olmadan bu yanlıştan yetkililerin dönmesini istiyoruz. Eğerki bu yanlışa devam edilirse bu izin veren kişiler hakkında Hukuki haklarımızı kullanacağız. Bu güne kadar hiç bir kamu kurumunda çalışan bir yetkilin bir İşletme menfaatini ön planda tutmamıştır. Öncelik halk olmalıdır. Zaten halkın olan bir yere lağım çukuru izni vermek nasıl bir yetki sarhoşluğudur. Bunu da anlamakta çok büyük güçlük çekiyoruz…Parkımızda lağım çukuru istemiyoruz” dediler.

Mahallenin Muhtarı da bu konuda rahatsızlık yaşandığını ilgililere bilgi verdiğini söyledi. Bu yanlıştan yetkililerin döneceğini söylediğini öğrendik. Bizde Ege Gazetesi ve Haber Kanalı olarak bu parka kazılan çukurun boş olarak kapanması için olayın takipçisi olacağız… Haber ve fotoğrafları Mesut BÖLÜK

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …