Cuma , Mayıs 20 2022
Anasayfa / Anasayfa / CHP’li Özgür Özel Fethiye’deydi

CHP’li Özgür Özel Fethiye’deydi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel  ve  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili  Veli Ağbaba partilerinin Fethiye İlçe Teşkilatında partiler ile bir araya gelerek, ülke ve dünya siyaseti hakkında görüş alış verişinde bulundu. CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, AKP iktidarının son demlerini yaşadığını aktarırken,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Vali Ağbaba ise, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir çete tarafından yönetildiğini iddia etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel  ve  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili  Veli Ağbaba partisinin Fethiye İlçe Teşkilatını ziyarete ederek partililer ile bir araya geldi.  Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partili vatandaşların sorun ve taleplerini alırken, gündeme dair görüş alış verişinde de bulundular.

Ziyarete CHP’li Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Osman Gürün,CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu,  Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Menteşe Belediye Başkanı Bahaddin Gümüş, çevre ilçelerin CHP İlçe başkanları, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ziyarette açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel  ve  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili  Veli Ağbaba’ya ziyaretleri için teşekkür ederek, “Siyasi hayatımda her zaman kendime her iki vekilimiz, CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel  ve  CHP Genel Başkan Yardımcımız ve Malatya Milletvekili  Veli Ağbaba’yı idol olarak kendime örnek almışımdır. İnşallah ilerleryen günlerde bende onlar gibi başarılı çalışmaların başında olurum”  dedi.

“Kapımız He Zaman Açık”

Cumhuriyet Halk Partili olup da partiye veya bir kişiye kızarak, başka bir partiye oy verenleri tekrar yuvaya davet eden Cumhuriyet Halk Partisi  Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Kim gelirse gelsin Cumhuriyet Halk Partisinin kapıları onlara her zaman açıktır ve daima da açık olacaktır. Yerleri her zaman baş köşedir. Kesinlikle neden başka partiye gittin, veya senin orada ne işin vardı denilmeyecektir. Bu partinin tapusu hiç kimse de olmadı ve olmayacaktır. Bu partinim bir tek sahibi vardır. Tapusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e aittir ve ilelebette  öyle olacaktır. Biz hiçbir zaman ötekileşlendiren taraf olmadık. O iş Recep Tayyip Erdoğan’ın işidir. Biz ona inat hep mücadele edeceğiz. O ötekileşleştirecek, biz ise kardeşleştireceğiz. O şeytanlaştıracak, biz barıştıracağız.

31 Mart seçimlerinde korku siyasetine karşı umut siyaseti kazandı. Onlar, İstanbul’u kazanırsak İSPARK’ı PKK’ya vereceğimizi, Ankara’yı kazanırsak su faturaların DEAŞ DHKPC üyeleri tarafından dağıtılacağını ve bunun bir beka sorunu olacağını söylemişlerdi. Biz ise bu korku imparatorluğuna karşı Mart’ın sonu bahar demiştik. 2019 yılında Biz halkımıza Mart’ın sonu bahar dedik ve İstanbul ve Ankara gibi ülkemizdeki 11 Büyükşehirin halkı, bizlere inandı ve güzellikleri tercih etti. Emin olun en yakın süreçteki seçimde de beka sorunu diyenlerin, bütün terör örgütlerinin teker teker sayıp dökenleri, her gün genel başkanımızdan en yeni üyemize kadar hepimizi rencide etmek için kürsüde hakarete sarılanları değil, bizleri tercih edecekler” diye konuştu.

“Halkımızın CHP’li Belediyelere Teveccühü Artıyor”

İktidarın Cumhuriyet Halk Partisinin projelerinden nemalandığını aktaran Özgür Özel, “Artık insanlar oy verirken üç şeye bakacak. Birincisi, genel başkanımızın ve parti sözcülerimizin veya yöneticilerimizin ağzından çıkan vaatler. 7 Haziran 2015’i hep beraber yaşadık. Gündemi belirleyen bir kampanyamız vardı. Bugün verilen iki maaş ikramiyeyi biz söyledik. Asgari ücret 900 lira idi.  Bin 500 lira dedik ve bize gülerek “Yapamazsınız” dediler. Teşarona kadroyu biz söyledik. Yarım yamalak çıkardıkları intifak  yasasını biz söyledik. Çiftçiye ucuz mazot diyorduk. Muhtarlara maaş dedik. Hepsi bize güldüler ve şimdi bizim söylediklerimizi uyguluyorlar. Şimdiye kadar olduğu gibi gelecek seçimin gündemini de biz belirleyeceğiz. Partimizin her odasında harika çalışmalar yapılmakta. İkincisi yerel yöneticilerimize bakacaklar. Türkiye’de seçilmiş belediye başkanlarımız birkaç istihna hariç, yaptıkları çalışmalar ile halkımızdan aldıkları teveccüh her geçen gün artıyor. Üçüncüsü de halkımız bunlar başa gelince icraat mı yoksa, kavga mı edecekler diye düşünecekler. Bunlar hala parti içi çekişme içerisinde mi derler. Halkımız iktidarın ışığını gözümüzde görürlerse bize inanırlar ve  güvenerek bize destek olurlar” dedi.

“Tehlike Büyük”

Cumhuriyet Halk Partisinin her geçen gün iktidara biraz daha yaklaştığını ifade eden Özel, “Cumhuriyet’in ikinci yüz yılı geliyor. Birinci yüzyılda 1919’da Samsun’dan çıkıp 83 gün misafir kaldığı Sivas’tan hepimizin dedelerini ve ninelerini önce kurtuluşa, sonra da kuruluşa ikna etmiş bir kişinin kurduğu partide siyaset yapma onurunu yaşıyoruz. Bugün şartlar ondan çetin değil. Daha zor değil, ama bugün tehlike o günkü kadar büyük. O gün, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları kaybetme lüksünde değillerdi. Bugün de biz aynı düşüncedeyiz. Kaybedebileceğimiz bir seçimi, kaybedebileceğimiz bir yarışa ihtimal dahilinde olan bir yarışa girmiyoruz. O yüzden kim ne düşünürse düşünsün. En doğru kararı vermek, en doğru adımı atmak, hep beraber inanmak ve hep beraber başarmak zorundayız. Ben Türkiye’nin neresinde bir ilçe ve il binasına gitsem veya belde teşkilatımızın binasına gitsem hep diyorum ki burası baba evi. Tabi ki kadınlar alınmasın Atatürk olduğu için baba evi diyoruz. Babamızın evi anamızın kucağı burası. Baba evinin bir özelliği var. Herkes baba evinde doğuyor sonra kimi evlenip ayrılıyor, bir iş kurup ayrılıyor, kimi yakında oturuyor, kimi ırakta oturuyor.Ama herkesin bildiği bir şey var ,başın sıkışırsa baba evine döndüğünde orada bir tas çorba kaynıyor , bacası tütüyor. Ben kurulduğu günden bugüne kadar bu bacayı tüttürenlere bu çorbayı kaynatanlara, dimdik duranlara selam olsun diyorum. Ama kapı ardına kadar açık, geçmişte başka yerlere gidenler olmuştur, geri dönecektir. Böyle olsun diye oy vermemiştir ,iktidara iyi olsun diye düşünmüştür. Ama pişman olmuştur. Bugün ki gübre fiyatlarından pişman çiftçidir, balıkçılığının mesleğini ellerinden alırlarken, kanun teklifini gören kooperatif başkanımızın üyesidir. Bu doğa katliamlarına karşı, bu peşkeşlere karşı burada bu yazlık sarayın inşaat sürecini yaşamış bir Muğlalıdır, pişmandır, emeklidir, emekçidir, yoksuldur. Kim gelirse kapımız ardına kadar açıktır, yeri başköşedir başımızın üzeridir. Her birimiz Cumhurbaşkanı adayı gibi çalışmalıyız. Herkes bir oy getirmek için çaba göstermek zorunda.Bu seçimi biz kazanacağız. Hepimiz çalışarak kazanacağız” dedi.

“Devletimiz  Bir Çete Tarafından Yönetiliyor”

Cumhuriyet Halk Partili Milletvekillerinin  Türkiye’de adım atılmadık yer bırakmadığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Haftaya Burak Erbay ve Mürsel Alban ile Bayburt , Gümüşhane , Erzurum, Erzincan’a gideceğiz. Oy oranımızın % 5 in altında olduğu illere gideceğiz. Bazen Süleyman Girgin ile bazen Suat Özcan ile gidiyoruz. CHP milletvekilleri bilin ki Türkiye’de adım atılmadık yer bırakmıyor.  Diğer parti başkanları ile de bir arada olmamız eleştirilse de bu Türkiye’nin geleceğini kurtarmak için önemli bir projedir. Bu projenin mimarı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. CHP’liler her alanda mücadele ediyor. Yeni bir siyaset anlayışımız var. Türkiye ekonomisinin % 65 ini Millet İttifakı’nın seçtiği Belediye Başkanları yönetiyor. Elimizde devlet yok iken bu başarıyı sağlamış isek aşacak daha çok yolumuz vardır. Daha önce de  kaybettiler yine kaybedecekler hiç merak etmeyin. Türkiye’nin kucağına mülteci meselesini attılar. Şimdi Esat ile MİT aracılığıyla görüşüyorlar.  Daha bir yıl önce Araplara darbeci diyorlardı. Şimdi para için onların eteğine yapışmış durumdalar. Bunu bizden biri yapmış olsaydı tefe tutarlardı. Türkiye nasıl yönetiliyor hatırlayın diye anlatıyorum . Bunların tüm hırsızlıkları kamera kayıtlarıyla mevcut. Devlet bir çete tarafından yönetiliyor.  Umutsuzluğa kapılmayacağız. Türkiye’nin önü açıktır. Türkiye ekonomi siyasi ve ahlaki olarak çökmüş durumda. Bunları düzeltecek potansiyelimiz var. Kemal Kılıçdaroğlu olmasaydı ne İmamoğlu ne Mansur Yavaş olmazdı” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

Çocuk Evlerinden Yaza Merhaba Pikniği

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Fethiye Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü tarafından …