Salı , Haziran 28 2022
Anasayfa / Anasayfa / Çevreci Vatandaşlardan Çevre Temizliği

Çevreci Vatandaşlardan Çevre Temizliği

Keep Fethiye CleanFethiye’yi Temiz Tut Derneği ve Son Çöp Bükücüler Grubu organizasyonunda, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ve Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin katkılarıyla Küçük Samanlık Koyunda çevre temizliği gerçekleştirildi.

“Çöpler eve yaşasın Fethiye” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte Küçük Samanlık Koyu ve çevresinde temizlik çalışması gerçekleşti. Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancı gruplarının katılım sağladığı organizasyonda 1,5 kamyon çöp toplandı. Atılan çöplerin yaz mevsiminde orman yangınına neden olabileceğini belirten gönüllüler, vatandaşların çevreye daha duyarlı olması çağrısında bulundu.

Kaymakam Balcı, vatandaşlara daha temiz bir ortam sunmak ve konuyla ilgili farkındalık yaratmak için böyle bir çalışma içerisinde yer aldıklarını söyledi. Daha temiz bir Fethiye için herkesin bu konularda duyarlı olmasını ve vatandaş olarak doğaya karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmesini gerektiğini belirten Kaymakam Balcı, temiz bir çevrenin herkesin hakkı olduğunu ifade ederek ”Çevreyi kirletenleri uygun bir dille uyarmalıyız” ifadelerini kullanarak katılım sağlayan dernek, çevreci grup ve vatandaşlara teşekkür etti.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …