Cuma , Eylül 29 2023

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi 3 gün, Gümüş (deniz) Cankurtaran Eğitimi ise 5 gün süren eğitim faaliyetlerinin ardından tamamlandı. Eğitime katılan 12 kişi sınavdan başarıyla geçerek cankurtaran belgesi almaya hak kazandı.

Eğitim, Best Sualtı firması TSSF Dalış ve Cankurtaran Eğitmeni Savaş Yapman ve Asistan İbrahim Çakıcı tarafından 29 Mayıs – 2 Haziran 2023 tarihleri arasında yapıldı. Eğitim, 1 gün havuz, 1 gün deniz, 3 gün de teorik eğitim olmak üzere toplam 5 gün sürdü. Eğitime katılan kursiyerler, yüzme teknikleri, kurtarma ekipmanlarının doğru kullanımı, havuz ve denizde boğulma tehlikesi geçiren kişileri su dışına çıkarma ve çıkardıktan sonra yapılacak ilk yardım müdahaleleri konusunda teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutuldu. Eğitim sonunda gerçekleştirilen sınavdan başarıyla geçen 12 katılımcı cankurtaran belgesi almaya hak kazandı.

Cankurtaran Belgesi neden gerekli?

‘Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma Yönetmeliği’ kapsamındaki eğitim sonunda alınan cankurtaran belgeleri, sertifikalı cankurtaran çalıştırma zorunluluğu olan tüm işletmelerde geçerlidir. Belgelerin 2 yıllık geçerlilik süreleri dolduktan sonra yenilenmesi gerekmektedir.

About egegazetesi

Check Also

Ak Parti’den Birlik Beraberlik Buluşması

Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli, Seydikemer Belediyesi AK Partili Meclis Üyeleri ile bir araya …