Salı , Ağustos 9 2022
Anasayfa / Anasayfa / CAMİLERİMİZDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

CAMİLERİMİZDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

Pandemi Nedeniyle Uzun Süre Cemaatsiz Kalan Camiler, Sabah Namazı Buluşması Programı ile Şenleniyor.

Fethiye Müftülüğü’nün her hafta farklı bir camide organize ettiği “Sabah Namazı Buluşması” programı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bugün Eski Paspatur Camii’nde organize edilen program; Sabah namazı, Salat-ı şerif, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Dua ve Kahvaltı şeklinde gerçekleşti. Yediden yetmişe birçok cemaatin doldurduğu Paspatur Camii muhteşem bir programa ev sahipliği yaptı. Sabahın erken saatlerinde camiyi dolduran cemaat, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Salat-ı şerif, Esmaü-l husna ve yapılan Dualarla adeta mest oldular. Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay tarafından icra edilen program sabah saat 06.30’da başlayıp 08.00’da sona erdi. Namaz ve duanın ardından Fethiye Müftülüğü ve hayırsever vatandaşlar tarafından cemaate sıcak çorba, simit, poğaça ve çay ikram edildi. Böylelikle kahvaltılarını etmiş olan vatandaşlar günün erken saatlerinde işlerinin başına döndüler. Önümüzdeki günlerde çeşitli camilerde aynı şekilde icra edilecek olan program, gelecek hafta Fethiye Merkez Yeni Camii (Hamidiye Camii)’nde gerçekleşecek. Programdan son derece memnun kalan cemaat; camilerimiz uzun süredir pandemi nedeniyle öksüz kalmıştı. Müftülüğümüzün gerçekleştirdiği bu güzel program ile camilerimiz yeniden şenlendi. İlçe Müftülüğümüz’e, Fetimder’e ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. dediler.

Konuyla ilgili olarak kendisiyle görüştüğümüz Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay; pandemi dolayısıyla uzun süredir bir araya gelemeyen cami cemaatimiz, gerçekleştirdiğimiz bu program neticesinde yeniden eski günlerde olduğu gibi camileri doldurmaya başladılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Herkesin de bildiği gibi camiler ve mescitler Allah’ın evleridir. Bu nadide ibadethaneler cemaatiyle anlam bulur. Amacımız uzun süre ayrı kaldığımız cami cemaat buluşmasını gerçekleştirip pekiştirmek ve onları manevi atmosfere ulaştırmaktır. Cemaatimizin programımıza göstermiş olduğu ilgi ve alaka bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Her geçen gün mutluluğumuz artıyor. Buradan tüm vatandaşlarımızı her hafta ayrı bir camide gerçekleştireceğimiz sabah namazı buluşmasına davet ediyoruz. Allah camilerimizi cemaatsiz bırakmasın. dedi.

Bizler de bu tür anlamlı organizasyonların devamını diliyor, Fethiye İlçe Müftülüğü’ne teşekkür ediyoruz.

About egegazetesi

Check Also

Belediye Personeli Karadere Plajını Temizledi

Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Karadere Plajında temizlik çalışması yaptı. Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri …