Salı , Eylül 26 2023

Camdan Yılbaşı Hediyeleri Kapışılıyor

Yeni yıla sayılı günler kala vatandaşları hediye seçme telaşı sararken, Fethiye’de cam üfleme sanatçısı Coşkun Keskin’in yaptığı birbirinden güzel cam figürler kapışılıyor. Yakınlarına yılbaşı hediyesi almak isteyenler özel ve farklı hediyeler almayı ya da yaptırmayı tercih edince yaklaşık 21 yıldan buyana Fethiye’de cam üfleme sanatı ile uğraşan Coşkun Keskin’in yaptığı birbirinden güzel cam figürler vatandaşların ilk tercihi oluyor.

Yeni yıla az bir süre kala sevdiklerine hediye almak isteyenlerin ilk tercihi uzun yıllardan bu yana camlara elleri ile şekil veren Cam Üfleme Sanatçısı Coşkun Keskin’in yaptığı birbirinden güzel ve değişik cam eserler oluyor. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Keskin, yeni yıla az bir süre kala özel siparişlerin oldukça arttığını söylerken; bu siparişleri tamamlamak için gece geç saatlere kadar Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi salonu yanında soğuk havaya aldırmadan çalışıyor.

Cam Üfleme Sanatçısı Coşkun Keskin yaptığı açıklamada, “21 yıldır Fethiye’de cam üfleme sanatını icra etmekteyim. Aynı zamanda Kültür Bakanlığı tescilli sanatçıyım. Fethiye’de bu işi elimden geldiğince yaşatmak istiyorum. Tüm Ege ve Akdeniz de beni tanıyorlar. Yılbaşı yaklaştığı için sipariş veriyorlar. İstek üzerine değişik figürler yapıyorum. Genelde kalp, at, fil, balık, çam ağacı, çiçek ve testi gibi şeyler daha çok sipariş veriliyor. Bu yıl fiyatlarımız yine geçen yılki gibi. Cam fiyatları artmasına rağmen 50 TL’den başlayıp 150 TL’ye kadar yükseliyor. Siparişler telefonla, mail, whatsapptan da geliyor. Yeni yılda herkesin dilediği, sağlıklı bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cam figürlerden hediye alan Vatandaşlar ise, “Sabır ve yetenek isteyen bir meslek… Çok beğendik. Yeni yılda adalet, savaş olmamasını ve kadın cinayetlerinin önüne geçilmesini diliyorum” derken bir başkası da, “Çok zor ve emek isteyen bir şey. Yılbaşı için çok iyi bir hediye olabilir. Yeni yılda adalet ve barış istiyoruz” diye konuştular.

About egegazetesi

Check Also

CHP’li Kadınlardan “Ücretsiz Öğün” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları  tarafından okullarda ücretsiz öğün verilmemesine ilişkin bir açıklama yapıldı. …