Cuma , Mayıs 20 2022
Anasayfa / Anasayfa / Çalış Plajı Sezona Hazırlanıyor

Çalış Plajı Sezona Hazırlanıyor

Fethiye’de sezon hazırlıkları süren Çalış plajında vatandaşların kirlettiği plaj, kum eleme makinesi ile temizleniyor. Turizm sezonuna girilmesiyle hazırlıkların hızla sürdüğü Çalış’ta vatandaşların kirlettiği plaj temizlenme çalışmaları son hızla devam ediyor. Temizlik sırasında sigara izmariti, çekirdek kabukları, plastik ve cam şişelerin çok olması dikkat çekti. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından yürütülen temizlik çalışmasında açıklama yapan Çalış Der Başkanı Mete Ay, plajı kullananların daha temiz kullanması uyarısında bulundu.

Temizlik çalışmasıyla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Ay, şunları söyledi: “Her yıl sezon öncesi yaptığımız gibi Çalış plajını sıkı bir elekten geçiriyoruz. Plaj kumumuz komple temizleniyor. Özellikle atılan sigara izmaritleri, çekirdek kabukları ve denizden gelen çöpler de dahil olmak üzere her yer temizleniyor. İyi ve kaliteli bir turizm için kum kalitesini arttırmak amacındayız. Hem plaja gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz için hem de doğamızın en güzel değerleri olan caretta carettalarımız için plajımızı en uygun hale getirmeye amaçlıyoruz. Bu güzellik korunmayı hak ediyor. Fethiye halkından plajımıza sahip çıkıp korumasını rica ediyoruz.”

“Çalış Bölgesinde Bir Bayram Yoğunluğu Yok”

Ramazan Bayramı için bölgeye şu anlık ciddi bir yoğunluğun olmadığını da aktaran Mete Ay, “İnsanlarımızın alım ve ekonomik sıkıntıları ortada. Seyahat etmek için ciddi bir akaryakıt ekonomisi gerekiyor. En çok tur şirketlerini tercih ediyorlar. Onlarda genellikle büyük otellerde konaklıyorlar. Çalış Bölgesi için konuştuğum zaman, ciddi bir yoğunluk görülmüyor. Yani düşüncem son dakika müşterileri ile bayramı geçireceğiz. Elbette  gelmek isteyen müşterilerimizi beliyoruz. Yani sezona hazırız ve onları bekliyoruz” dedi.

“Sezondan Oldukça Umutluyuz”

Genel anlamda turizm sezonundan oldukça umutlu olduklarını kaydeden Ay, “Bu sezon İngiltere pazarı tarafından bölgemize ciddi derecede ilgi ve alaka var. Ama Rus ve Ukrayna pazarları için de aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Özellikle Fethiye’de villa ve apartlarda çok fazla Rus ve Ukraynalılar var. Önümüzdeki üç haftalık süreç içerisinde Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta pozitif  bir gelişme olur ise Rusya vatandaşları bölgemize tatil için geleceklerdir. Zaten hükümet yetkililerimizin de bu savaşta stratejileri oldukça güzel durumda. Yanlı durmadık.Tam tersi birleştirici güç konumunda olmamız bir artı daha kazandırmıştır Rus vatandaşları tarafından bize. Ben Rusların Yunanistan’a gitmek istediklerini zannetmiyorum. Çünkü Euronun getirdiği bir güç var. Birde Türkiye Avrupa ülkeleri arasında en ucuz tatil bölgesi konumunda. Buda elbette İngilizlerin ülkemize talebini biraz daha arttırıyor” ifadelerinde bulundu.

About egegazetesi

Check Also

Çocuk Evlerinden Yaza Merhaba Pikniği

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Fethiye Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü tarafından …