Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Anasayfa / Belediyespor Uzatmada Kaybetti

Belediyespor Uzatmada Kaybetti

Türkiye Erkekler Basketbol 1. liginde Ege derbisi heyecanı başa baş mücadele içinde geçti. 3’te 3 yaptıktan sonra OGM Ormanspor’a 85-72 mağlup olan 8. sıradaki Fethiye Belediyespor Mark Lyons’un sakatlığı sonrası 5 maçını kaybeden ve 11.csıraya gerileyen Balıkesir BŞB’yi konuk eden Fethiye Belediyespor rakibine diş geçiremedi.

Fethiye Beşkaza Spor salonundaki mücadeleyi Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Gençlik Ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiye Belediyespor kulüp başkanı İzzet Durak ve çok sayıda basketbol severde izledi. Fethiye Belediyesi Bando ekibinin yanı sıra Fethiyespor APAÇİ taraftarlarının baştan sona tezahüratda bulunduğu Fethiye Belediyespor Basketbol takımı maça tutuk başladı. Ev sahibi ekip oyuna Antıno Alverazes Jackson, Tuğberk Gedikli, Ogün Sevinç, Wıllıam Lee Danıels ve Bora Hun Paçun beşi ile başlarken Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ise Mustafa Kürşat Özdemir, Şafak Edge,Carlton Edward Bragg, Ömer Can Engin ve Sercan Ergin beşi ile başladı.

Karşılaşmayı Önder Yılmaz, Halil Erkoç ve Mehmet Onur Sönmez yönetirken ev sahibi ekip ilk periyodu 24-26 kaybetti. İkinci periyotta Jackson ve Daniels’in sayıları ile üstünlük sağlayan Fethiye Belediyespor ikinci periyodu 46-47 konuk ekip önde bitirdi. 3 periyotta Carton Edward Bragg, Ömer Can Engin, Şafak Edge’nin savunma ve hücumdaki etkili oyunu ile karşılaşmayı arka arkaya attığı sayılarla oyundaki üstünlüğünü önde götüren Balıkesir ekibine karşı Murat Erensoy’un yanı sıra Arda Erdoğan’ın  oyundaki hamleleri de yetmeyince Fethiye Belediyespor üçüncü periyodu da 61-65 geride kapattı. Son periyotta taraftarının müthiş desteğini arkasına alan Fethiye Belediye Spor Jackson ve Daniels’in etkili üçlükleriyle başa baş bir oyun ortaya koydu. Son anlarda geriden gelerek öne de geçti. İyi savunma yapan Balıkesir ekibi Edward Bragg ve Ömer Can Engin ile eşitliği yakaladı. Karşılaşmanın normal süresi 82-82 tamamlandı. Son anlarda heyecan doruğa çıkarken Fethiye Belediyespor taraftarları uzatma dakikalarında da takımına büyük bir destek verdi. Karşılıklı basketlerle geçen uzatma dakikalarında bireysel hatalar yapan Fethiye ekibi hakemlerinde kötü yönetimiyle maçı 93-96 kaybetti. Fethiye Belediyespor Basketbol takımında Daniels 30,Jackson 23 ve Murat Erensoyda 14 sayı kaydederek takımının en skorer oyuncuları oldular. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor da ise Edward Bragg 23,Ömer Can Engin 18,Burak Can Dilmaç 16,Sercan Erginde 12 sayı atarak takımının kazanmasında etkili oldular. Fethiye Belediyespor Basketbol takımının kendi evinde 95-97 kaybetmesi taraftarlarını üzüntüye boğdu.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …