Cuma , Ağustos 19 2022
Anasayfa / Ekonomi / Belediyespor Basketbol Çıkışta: 80-76

Belediyespor Basketbol Çıkışta: 80-76

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Fethiye Belediyespor, evinde ağırladığı Akhisar Belediye Basketbol takımını 80-76 mağlup etti. Taraftarının desteği ile geriden gelerek galibiyete ulaşan Fethiye temsilcisinde William Daniels 24 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi oldu.

Fethiye Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Uğur Özen yönetirken, yardımcılıklarını Ahmet Kemal Digilli ve Mehmet Burak Anlatıcı yaptı. Fethiye Belediyespor maça Antino Jackson, Ozan Dilik, Arda Erdoğan, Murat Erensoy ve William Daniels ilk beşi ile başladı. Akhisar Belediye Basketbol ise Berkay Kansu, Hamit Sezaver, Allonzo Coleman, Yavuz Koça ve Daquan Bracey ilk beşi ile parkedeki yerini aldı.

İki takım da karşılaşmaya yabancılarından bulduğu skorlarla başladı. Mücadelede ilk 5 dakika 13-12 Fethiye Belediyespor’un üstünlüğüyle tamamlandı. Bracey ve Coleman ile öne geçen Akhisar Belediye Basketbol çeyreği de 22-19 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte Fethiye Belediyespor, William Daniels dışında hücumda skor bulmakta zorlandı. Manisa temsilcisi farkı açtı ve çeyreği de 49-35 önde kapattı. Üçüncü çeyreğe Akhisar Belediye Basketbol, 5 sayılık sekansla başladı. Bu dakikalarda hücumda çok iyi bir ritim yakalayan Fethiye Belediyespor, özellikle yayın gerisinde arka arkaya isabet kaydetti. 23-4’lük seri yakalayan Fethiye Belediyespor skoru 58-58 eşitledi. Son hücumda Can Urşan ile skor bulan Akhisar tekrar öne geçti ve çeyrek 61-58 tamamlandı.

Son çeyreğe 9-3 ile başlayan Fethiye Belediyespor skor üstünlüğünü eline aldı (67-64). 5 dakika kala Bracey’in turnikesiyle Akhisar Belediyesi Basketbol skoru bir kez daha eşitledi (70-70). Fethiye Belediyespor moladan William Daniels’in sayılarıyla döndü ve tekrar öne geçti. 01.30 dakika kala Hamit’in üçlüğüyle Akhisar skoru 74-74 getirdi. Ogün’ün turnikesi sonrası molaya giden Akhisar Belediyesi Basketbol, Bracey ile çizgiden 2/2 ile döndü ve skor 36 saniye kala 76-76 eşitlendi. 13 saniye kala Fethiye Belediyespor, William Daniels ile skor buldu. Akhisar Belediyesi Basketbol ise Bracey ile gittiği hücumdan eli boş dönünce; Fethiye Belediyespor karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı.

Fethiye Belediyespor oyuncusu Will Daniels 24 sayı ile galibiyette önemli rol oynarken, maçın da en skoreri oldu. Fethiye temsilcisinde İlker Tunalı ve Ozan Dilik 15’er sayılık katkı sağladı. Akhisar Belediye Basketbol takımında ise Daquan Bracey 19,  Allonzo Coleman 16 ve Yavuz Koça 12 sayı kaydetti.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …