Salı , Haziran 28 2022
Anasayfa / Anasayfa / Belediye, Müze ile protokol imzaladı

Belediye, Müze ile protokol imzaladı

Fethiye Belediyesi ile Fethiye Müze Müdürlüğü arasında Fethiye Kalesi’nin temizlik ve kurtarma kazısı için süre uzatılmasına yönelik protokol imzalandı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü adına Fethiye Müze Müdür Deniz Ongun protokole imza attılar. Temizlik ve Kurtarma Kazısı Fethiye Müzesi Müdürü Deniz Ongun başkanlığında, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kadir Pektaş bilimsel danışmanlığında ve sanat tarihçi, arkeolog, tarihçi, mimar ve restoratör heyet üyeleri ile birlikte gerçekleştirileceği ifade edildi.

2021 yılında başlayan 2022 yılında da devam edecek olan kazı çalışmaları, Fethiye Kalesini kaplayan otlar ve çalılar ile başladı. Kalede yüzey temizliği yapıldıktan sonra kazı yapılacak alan veya alanların belirlendiği açıklandı. Bu çalışmaların ardından kazı çalışmaları başlandı. Kazı çalışmaları devam ettirilerek ardından röleve, restitüsyon çalışmalarına geçilecek.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …