Perşembe , Ekim 6 2022
Anasayfa / Anasayfa / Başkan Tuna ve Yönetimi Güven Tazeledi

Başkan Tuna ve Yönetimi Güven Tazeledi

Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesi genel kurulunda mevcut başkan Burhanettin Tuna, katılan tüm üyelerin oyunu alarak güven tazeledi. Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesi genel kurulunda tekrardan başkanlığa seçilen Burhanettin Tuna “ genel kurulumuz Fethiye’mize, ülkemize ve kolumuzu uzatabildiğimiz tüm coğrafyaya hayırlı olsun” ifadelerini kullandı

Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesi genel kurulu Fethiye Şefika Pekin Kız Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurula, Fethiye Ticaret Ve Sanayi Odası başkanı Osman Çıralı, Seydikemer Belediyesi başkan yardımcıları Mustafa Karakuş, Mustafa Ali Türkan, Türk Kızılay Derneği Seydikemer Temsilciliği başkanı Harun Hıra’nın yanı sıra üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, divan kurulu seçilerek, denetleme ve faaliyet raporları okunarak üyeler tarafından onaylandı.

Genel Kurulda açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Kızılay Derneği Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna “ çok değerli divan kurulu, kıymetli protokol üyelerim ve oda başkanlarım, sevgili Kızılay üyeleri ve gönüllüleri hepiniz genel kurulumuza hoş geldiniz. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. 2019 yılı 16 Şubat tarihinde olağan genel kurulunda şube yönetimim ile beraber seçilerek şube başkanlığı görevini devir aldım ve iyilik yolculuğuna çıktık. Çıktığımız bu yolda bu güne kadar şubemize desteklerini esirgemeyen çok kıymetli bağışçılarımıza, şube yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, Genç Kızılay teşkilatımıza, Kadın Kızılay teşkilatımıza ve Kızılay gönüllülerimize teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesi genel kurulu faaliyet raporlarının okunması, denetim raporlarının okunması ve onaylanması ile devam etti. Ardından sandık başına giden üyeler oylarını kullandı. Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesi yönetim kuruluna Burhanettin Tuna başkanlığında Gürsel Topal, Aybike Şahin, Mustafa Karpuz, Kerim Ballıoğlu, Halil İbrahim Öztürk ve Hüseyin Çetinkaya seçilirken, denetim kuruluna Yusuf Gökçe, genel merkez genel kurulu üyeliğine ise Muhittin Kayabaş, Süleyman Baydar, Abdullah Öztürk şeçildi.

Görevimizi Layıkıyla Yerine Getireceğiz

Genel kurul, tüm üyelerin güven oyunu alarak tekrardan başkanlığa seçilen Burhanettin Tuna’nın kapanış konuşmasıyla sona erdi. Başkan Tuna” Kıymetli Fethiye halkı, kıymetli gönüllülerimiz bugün saat 10:00’ da başlayıp, 12:30’da bitirdiğimiz genel kurulumuzun, Fethiyemize, ülkemize, kolumuzu uzatabildiğimiz tüm coğrafyaya ve insanlık alemine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 104 kayıtlı oy kullanabilir delegemizin 72 tanesi kongremize katılarak katkıda bulunmuşlardır. Katılımlarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun yanında bizleri yalnız bırakmayan oda başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları, belediye başkan yardımcılarına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çoğunluğun katılımı ile kongremizi gerçekleştirdik. Allah’ın izniyle 3 yıl boyunca Fethiye’mize, ülkemize ve kolumuzun uzandığı tüm coğrafyaya hizmet etmeye devam edeceğiz. 3 yıl süreyle bu görevimizi layıkıyla yerine getireceğiz. İlçemizde bulunan diğer sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir şekilde daha da güzel işler yapacağız. Bizden sonrada gelen arkadaşlarımız, gençlerimiz bu bayrağı daha yükseklere, daha güzel yerlere taşıyacaklardır. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Karayiğit “Yeni Uygulama Ziraat Odalarını Devre Dışı Bırakıyor”

1 Ekim tarihi itibari ile Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvurularının e- Devlet üzerinden yapılmaya başlaması …