Cuma , Aralık 2 2022

Başkan Adayı Aygan Çalışmalara Başladı

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası olağan geneli 19 Ocak 2022 Çarşamba günü Aymes Hotel’de yapılacak. Kongre öncesinde Sezgin Aygan, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası başkan adaylığını açıkladı.

Patlangıç Semt Pazarı’nda esnafları ziyaret eden Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkan Adayı Sezgin Aygan, çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Esnafların sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini aktaran Başkan Adayı Aygan, yerel yönetimler ve kurumlarla istişare halinde olacaklarını vurguladı.

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkan Adayı Sezgin Aygan yaptığı açıklamada, “10 yıldan bu yana Fethiye’deki pazar esnaflarımıza hizmet sunmaktayım. Dolayısıyla sıkıntıları ve çözüm yollarını çok iyi biliyorum. 2 dönemdir görevde olan mevcut yönetimin üyelere bir katkısı olmadığı için adaylığımı açıkladım. Bu benim değil tüm esnafların düşüncesi. Esnaf arkadaşlarımız vergilerini ve aidatlarını ödüyorlar. Pazarların üstünün örtülmemesinden dolayı esnaflarımız büyük sıkıntı çekmektedir. Maalesef semt pazarlarında kayıt dışı olarak çalışanlar var. Bunlar esnafımıza büyük zarar vermektedir. Bununla mücadele etmek adına aday olduk. Mevcut yönetim yapacak bir şeyleri olmadığını, sorumluluğun belediyede olduğunu ifade ediyorlar. Meslek odaları başkanlarının görevi, üyelerinin haklarını kollamaktır. Yerel yönetimler ve kurumlarla köprü görevi görmelidir” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Başkan Adayı Aygan, “Bazı adaylar ideolojik davranmaktadır. Birisi belediyenin gölgesinde bu işleri çözeceğini söylüyor. Fakat biz yeterli görmedik. Bir arkadaşımız da büyükşehir belediyesinde çalışmakta, sorunları o yönde çözeceğini ifade ediyor. Yasalar ve kurallar çerçevesinde biz her kurumdan hizmet alacağız. Yerel yönetimler ve kurumlarla istişare halinde olacağız. Birilerinin gölgesinde bu işi yürütmek gibi bir düşünceye sahip değiliz. Hazreti Ali cesareti, Hazreti Ömer adaleti ve Peygamber Efendimizin aşkıyla bu yola çıktık. Üç adayın ardından yola çıktığımızı gören esnaflar, kendilerini şaşırttığımı söylediler. Çok şükür sonuca gidiyoruz” dedi.

Cumartesi (Patlangıç) Semt Pazarı kapalı alanı ile ilgili sorulan soruya Başkan Adayı Aygan, “Pazar yerinin üstünün kapatılması adına esnafların düşünceleri alınmadan bir şirkete verildi. Burası belediyenin kontrolündedir. Esnaflarımız, Çamköy’de bir yeri yaptılar. Bizlerin burada bazı endişeleri var. Son rötuşlar hala yapılmadı, seçim süreci bekleniyor iddiaları dolaşmaktadır” şeklinde yanıtlandırdı.

About egegazetesi

Check Also

BANU AVAR “YENİ DÜNYA DÜZENİNİ” ANLATTI Fethiye Yerel Tohumlar Derneği, Fethiye Ziraat Odası ve Fethiye …