Cuma , Eylül 29 2023

Aşılama Oranı Yüzde 90’a Ulaştı

Fethiye’de Kovid-19 rakamlarına ilişkin, Tedavi için hastaneye yatan vatandaşların yaklaşık yüzde 90’ının tam aşılı olmayan kişilerden, vefat edenlerin yüzde 90’ınında aşı olmamış veya aşıları eksik kişilerden oluştuğu öğrenildi. Fethiye’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede aşılama oranı yüzde 90’a ulaştı. Fethiye Devlet Hastanesi dahil olmak üzere ilçe genelinde 8 noktada Covid-19 aşı yapımının devam ettiği öğrenilirken Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “İlçemizde aşılama çalışması yüzde 90’a ulaştı. Fakat bu sayı yeterli değil. Biz yüzde yüze ulaşmak istiyoruz. Özellikle genç kardeşlerimden aşı olmaları yönünde ricada bulunuyorum”  dedi.

Türkiye genelinde vaka sayıları 27- 28 Bin arası değişirken, günlük vefat sayıları da 200 civarında seyrediyor. Fethiye Devlet Hastanesinde ise tedavi gören hasta sayısının ise 24 olduğu öğrenilirken, tedavi gören bu vatandaşların 9’u yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyor.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre Fethiye’de Kovid-19 rakamlarına ilişkin, Tedavi için hastaneye yatan vatandaşların yaklaşık yüzde 90’ının  tam aşılı olmayan kişilerden, vefat edenlerin yüzde 90’ınında  aşı olmamış veya aşıları eksik kişilerden oluştuğu öğrenildi.

Özellikle genç nesli aşı olmaya davet eden Kaymakam  Eyüp Fırat ise, “Covid 19 aşılama oranında ilçe olarak çok iyi durumdayız. İyi durumdayız ama yeterli değil. Biz yüzde yüz istiyoruz. Buradan genç kardeşlerime belli bir yaşın üzerinde ki kardeşlerimizin tamamı aşılı o seviyede yüzde yüzlere yakınız. Ama genç kardeşlerimiz ile biraz eksiklerimiz var. Ben  genç kardeşlerimi de hızlı bir şekilde aşı noktalarına bekliyorum. İlçemizde  birçok noktada aşı noktamız var.  Neredeyse hiç bekleme olmadan aşı yapıyoruz. Yeter ki kardeşlerimiz gelsinler” ifadelerinde bulundu.

About egegazetesi

Check Also

Ak Parti’den Birlik Beraberlik Buluşması

Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli, Seydikemer Belediyesi AK Partili Meclis Üyeleri ile bir araya …