Perşembe , Ağustos 18 2022
Anasayfa / Anasayfa / Arı Üreticilerine Arı Yemi Dağıtıldı

Arı Üreticilerine Arı Yemi Dağıtıldı

Fethiye’de kayıtlı 321 arıcıya arı yemi dağıtım töreni gerçekleştirildi. DSİ Salonu’nda yapılan dağıtım törenine AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’te katıldı.

Muğla genelinde meydana gelen yangınlar sonrası arıcıların kovanlarını koyduğu alanlar ve arıların beslendiği ağaçlar yandı. Bu kapsamda büyük zarar gören arıcılara destek amacıyla bir proje başlatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğünün desteği ile Fethiye’de Arıcılık Kayıt Sistemi’nde kayıtlı 321 arıcıya arı yemi dağıtıldı. 15 bine yakın arı yeminin dağıtımının yapıldığı törende arıcılar, kendilerine sağlanan destekten dolayı teşekkür ettiler.

Fethiye Tarım İlçe Müdürü Şaban Sarıkaya, “Bakanlığımızın talimatıyla İl Müdürlüğümüz Muğla genelinde Arıcılık Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan arıcılarımıza kovan başı yarımşar kilo arı yemi dağıtımı yapıyor. İlçemizde de 321 kayıtlı arıcımız var. Bunların 30 bin civarında kovanı var. 15 bine yakın arı yemi dağıtımı yapıyoruz” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ise, “Bugün Fethiye’deki kayıtlı olan arıcılarımızla kovan başına belli miktarda arı yemi dağıtımı yapılıyor. Geçtiğimiz Temmuz, Ağustos aylarında yoğun yangınlarda hem bal ormanları, hem basra da kayıplar olmuştu. Arıların bakımı açısından da bu çok önemliydi. Devletimizde bunu görmezden gelmeyerek arıcılarımızın, bal üreticilerinin yanında yer almak üzere bugün burada arı yemi dağıtımı gerçekleştiriyor. Bütün çiftçilerimize olduğu gibi arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımızı bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Bu konuda desteklerinden dolayı hem Sayın Bakanımıza, hem başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hükümetimize ve bütün kabineye teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …