Salı , Mayıs 17 2022
Anasayfa / Anasayfa / AKUT ve MAG’ın bilgilendirme stantları ilgi gördü

AKUT ve MAG’ın bilgilendirme stantları ilgi gördü

Akut Arama Kurtarma Derneği Fethiye ekibi ve Fethiye Mahalle Afet Gönüllüleri ve Türkiye Radyo Amatörleri Derneği Fethiye Şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve aynı zamanda 1957 Fethiye depreminin yıldönümü olması dolayısıyla bilgilendirme stantları açtılar.

AKUT tarafından çocuklara ve vatandaşlara kentsel arama kurtarmada ve teknik dağ kurtarmada kullanılan ekipmanların tanıtımı yapıldı. Aynı zamanda afetler konusunda bilinçlendirme çalışması da gerçekleştirildi.  Fethiye Mahalle Afet Gönüllüleri ve Türkiye Radyo Amatörleri Derneği de, aynı şekilde afet farkındalığının artırılması afet haberleşmesi, konularında bilgilendirmeler yaparak AFAD bilgilendirme broşürlerini Fethiyelilere dağıttılar. Fethiye Belediyesi Jeoloji Mühendisi Serhat Karagöz de, bilgilendirme stantlarında gönüllüler ile birlikte oldu.  İki stant da vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …