Perşembe , Aralık 1 2022

Akrobasi Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

  1. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları, birbirinden farklı gösterilerle devam etti. Hava oyunları etkinlikleri kapsamında akrobasi yarışmasında dereceye giren pilotlar ödüllendirildi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde devam eden 21. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, bu yıl da dolu dolu geçiyor. Festivalde Türk Hava Kurumu’nun (THK) sıcak balon, microlight gibi gösterileri, paraşüt pilotlarının base jump (serbest düşüş), skydiving (gökyüzü dalışı), wingsuit (yarasa adam uçuşu) ve akrobasi gösterileri, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

Hava Oyunları’nı izlemeye gelen vatandaşlar ellerinde telefon ve kameralarıyla akrobasi gösterilerini kaydetti. Bölgede tatil yapan turistler ise, hava oyunları yakından takip ettiler. Babadağ pistlerinden atlayış gerçekleştiren akrobasi pilotları birbirinden farklı hareketlerle büyük heyecan yarattılar.

DERECEYE GİREN PİLOTLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Festival kapsamında düzenlenen akrobasi yarışmasında Hollanda’dan yarışmaya katılım sağlayan Luke De Weert birinci, Kolombiya’lı sporcu Cesar Aravelo ikinci, Rusya’dan hava oyunlarına katılan Egor Poshekin üçüncü oldu. Hedef yarışmasında ise birinciliği Kosova’dan Hizdri Gubeti, ikinciliği Romanya’dan Marius Stoian, üçüncülüğü ise Çekya’dan Marketa Jolubova Tomaskova kazandı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve beraberinde ilçe protokolü yarışmada derece yapan pilotlara ödüllerini takdim etti. Muhteşem şovlara imza atan pilotlar her yıl Fethiye’deki hava oyunlarına katılmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler.

About egegazetesi

Check Also

DP FETHİYE YOĞUN KATILIM İLE AÇILDI

Demokrat Parti(DP) Fethiye ilçe başkanlığı binası DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Genel başkan Yardımcısı …