Cuma , Haziran 9 2023

AK Parti’de Bayramlaşmaya Milletvekili Demir’de katıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, partisinin Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak, “AK Parti hükümeti bu ülkeyi 20 yıldır başarılı bir şekilde yönetiyor. CHP  grubu 50 yıldır hiç bir şey yapmadılar. Sadece sloganlar atıyorlar. Her zaman her yerde, bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü öne sürüyorlar. Allah rızası için Atatürk’ün üzerinden ellerini çeksinler. Gazi Paşa da mekanında rahat rahat uyusa” dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından ilçe binasında bayramın birinci günü bayramlaşma töreni düzenlendi. Törene AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kaplan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, AK Partili Belediye Meclis üyeleri, parti yöneticileri ve kalabalık partili grubu katıldı.

Oldukça samimim bir ortamda gerçekleşen bayramlaşma töreninde Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, törene katılan herkesle tek tek bayramlaşırken, ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını aktaran AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhur İttifakına çok ihtiyacı var. Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte aynı çatı olan Cumhur İttifakı olarak ülkemizin bekası ve geleceği için çalışmaktayız. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli de büyük bir devlet adamı olduğunu da verdiği kararlarla her daim göstermiştir. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bu ülkenin buna çok ihtiyacı var. Çünkü, Devlet Bahçeli bey, adı gibi çok saygın bir beyefendi. Devletine bağlı, ülkenin geleceği ideallerine bağlı bir lider. Cumhurbaşkanımız ile hiçbir şart öne sürmeden yol arkadaşlığı yapıyor” dedi.

“20 Yıldır İktidardayız”

AK Parti hükümetinin 2002 yılından bu yana iktidarda olduğunu belirten Milletvekili Demir, “AK Parti hükümeti olarak 20 yıldır iktidardayız. Bu güzel coğrafyayı, Türkiye Cumhuriyeti Devletini 20 yıldır AK Parti hükümeti yönetiyor. Çok da başarılı bir şekilde yönetiyor. 20 yıldır bu iktidarın ülkemize kazandırdığı tüm çalışmalar herkes tarafından yakınen  biliniyor. Elbette bu kadar başarılı hizmetin ardında hem ülke içerisinde, hem de dış ülkelerde düşmanlar gün geçtikçe artar. Biz de Cumhur İttifakı olarak bunu yaşıyoruz. Bu güne kadar bütün tuzakları, bütün bu sinsi tezgahları  boza boza güçlenerek geldik. Bundan sonra da yolumuza Allah’ın izni ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha da hızlı, daha da büyüyerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“Milletimiz Yanlış Karar Vermez”

Türk Milletinin ülkeyi yönetme seçiminde 50 yıldır yanlış yapmadığını aktaran Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Bu millet, bu ülkeyi  üzerinde sinsi planlar yapan kişilere hiçbir zaman teslim etmedi. Allah’ın izni ile bundan sora da etmeyecektir. Bu ülkenin iç ve dışarısındaki düşmanları çok rahatsızlar. Çünkü Türkiye ummadıkları biçimde büyüyor. Türkiye, geçmişte olduğu gibi Amerika’nın ve Avrupa’nın otur dediği yerde oturmuyor. Kalk dediği yerde kalkmıyor. Kendi iradesiyle bu devleti ve bu büyük cumhuriyeti yönetiyor. Bundan rahatsızlar o düşmanlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Cumhur İttifakı yönetimi son derece demokratik ve bağımsız bir devlet için mücadele ediyor. Ama bizim muhalefetimiz, eskisi gibi olsun, yine bağımlı olalım, Milli Savunmada silahları üretmeyelim, biz Irak’ta sınır dışı harekatı yapmayalım, bu ülkenin geleceği için hiçbir şeyi yapmayalım. Onları istiyor bizim muhalefetimiz. Biz bunları yapmaz isek, onlar için her şey çok güzel. O zaman bizi Amerika ve Avrupa çok severler. Geçmiş yıllarda çok seviyorlardı. Biz böyle sevgi istemiyoruz. Biz kendi başımıza, kendi irademizle Allahın izni ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yolumuza devam edeceğiz. Çatlasalarda, patlasalarda bu ülke sonsuza dek ilelebet güçlenerek büyüyecektir. Buna hiçbir güç engel olamayacak” dedi.

“Temmuz Ayından Sonra Sıkıntıları Aşacağız”

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Temmuz Ayı itibari ile ekonomide canlanmanın olacağını iddia ederek, “Tüm Dünya ülkeleri arasında olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik ile ilgili bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Buna itirazımız yok. Bizde gayet iyi biliyoruz. İnsanlarımız ekonomik sıkıntı içerisindeler. Ama herkes emin olsun ki, en geç Temmuz Ayından itibaren sıkıntıları aşmaya başlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bu sözleri söylemiştir. İnşallah Allahın izni ile bu iyileşmeyi hep beraber göreceğiz. Herkes emin olsun ki, yolumuz aydınlık. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.

“Muhalefet Çökmüş Durumda”

Millet İttifakı masasının etrafındaki liderlerin anlaşmazlık içerisinde olduklarını ifade eden Mehmet Yavuz Demir, “Muhalefetin hali içler acısı. Hala daha Cumhurbaşkanı arayışı içerisindeler. Daha çok arayacaklardır. Ama bulamayacaklarda. Çünkü birbirlerine düşmeye başladılar. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bunlar düzen tutamayacaklar. Çok yakın bir sürede o masa dağılacak. Herkes o masaya bir ad takmış. Bende  o masaya yamuk masa diyorum. Çünkü o masa etrafında toplananlar hepsi yamuk insanlar” diye konuştu.

CHP’nin Atatürk’ün gösterdiği çizgiler dışarısında siyaset yaptığını iddia eden Milletvekili Demir, “Bunlar 50 yıldır hiç bir şey yapmadılar. Sadece sloganlar atıyorlar. Her zaman her yerde, bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü öne sürüyorlar. Allah rızası için Atatürk’ün üzerinden ellerini çeksinler. Gazi Paşa da mekanında rahat rahat uyusa. Mekanı cennet olsun. Geçtiğimiz günlerde bunların kelamşörü olan Yılmaz Özdil beyefendi de bir yazısında isyan ederek, “Atatürk hayatta olsa, bunlar Atatürk’ü bile partiden atarlardı” dedi. Bunu söyleyen kendi insanları. İstanbul’daki il başkanları hanımefendi de “Ben Atatürk’ün adını bile anmam” diyor. Yani artık bunlar o sloganlara da sığınamazlar. Atatürk’ün esas yolundan gidenler bizleriz. Onun çizdiği yolda yürüyenler bizleriz” ifadelerinde bulundu.

“En Az 10 Belediyeyi Kazanacağız”

Cumhur İttifakının Muğla’da yedi ilçeyi yönettiğini belirten Demir, “Cumhur İttifakının Muğla’da yönettiği ilçelerin durumları ortada. Gözü ve aklı olan herkes bunun farkında. Biz bu şeklide gittiğimiz taktirde, bizimle aynı düşünce de olmayan insanlar bile fikir değişikliğinde. Şunu açık sözlülükle ifade ediyorum. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Muğla’da en az 10 belediyeyi Cumhur İttifakı ile kazanacak ve o belediyelerde Cumhur İttifakı belediyeciliğinin hizmetlerini halkımızla buluşturacağız” dedi.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …