Cuma , Haziran 9 2023

ADD’den Eğitime Destek Amacıyla Kermes

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi tarafından geliri burs verilen öğrencilere aktarılmak üzere dernek bahçesinde kermes düzenlendi. Yoğun katılımın gerçekleştiği kermes hakkında bilgi aktaran Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Nursel Türetken, Türkiye’nin en önemli sorunlarının arasında eğitimin yer aldığını belirterek, “Derneğimiz olarak biz de eğitime ve öğretime katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi tarafından her yıl yapılan ve geleneksel hale getirilen sonbahar kermesi vatandaşların yoğun katılımı ile dernek bahçesinde gerçekleşti. Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, bazı Fethiye Belediye Meclis Üyeleri, Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak ve bazı STK temsilcilerinin de katıldığı kermesin gelirinin eğitime ve burs verilen öğrencilere aktarılacağı öğrenildi.

Kermes programına yoğun katılımın gerçekleştiğini ifade eden  Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Nursel Türetken,’’ Bugün bir kermes düzenledik. Biz Atatürkçü Düşünce Derneği olarak her zaman eğitime destek veriyoruz. Her kesimden öğrencilere destek olmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri eğitim. Kurum olarak bu konuya sahip çıkmayı düşünüyoruz. Bugün ki etkinliğimizin amacı eğitime destek vermek. Katılım çok güzel. Dostlarımız bizi yalnız bırakmadı. Her şey gönlümüzce oldu. Güzel bir gün oldu kendi adıma çok mutluyum’’ ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …