Pazartesi , Eylül 26 2022
Anasayfa / Anasayfa / 300 Gram Pide 6 TL Oluyor

300 Gram Pide 6 TL Oluyor

Ramazan Ayına sayılı günler kala Ramazan sofralarının  vaz geçilmezlerinden olan susamlı pide ekmeğinin fiyatı 6 TL oluyor. Fethiye’deki fırıncıların 300 gram Ramazan pidesi için 6 TL talepte bulundukları öğrenildi. Fırıncılar, arka arkaya akaryakıttan una, mayadan elektrik fiyatlarına yapılan zamların altında ezildiklerini belirterek, “Pide fiyatının 300 gramı 6 TL. olarak talep ettik. 200 gram ekmek 3 TL’den satıyoruz. Girdiler iyice arttı. Ekmek fiyatının da arttırılmasını istiyoruz” ifadelerinde bulundular.

Fethiye’deki fırıncıların bağlı bulundukları odalara Ramazan pidesi fiyatı için fiyat verdikleri öğrenildi. Fırıncılar, 300 gram pide için 6 TL talepte bulunurlarken, geçtiğimiz yıl Ramazan ayında Fethiye2de pide 300 gramı 3 buçuk TL’den satılmıştı. Fethiye’deki fırıncılar 11 ayın sultanı Ramazan ayının yaklaştığını belirterek, “Ramazan ayı için 300 gram pidenin 6 TL olmasını istedik. Odundan elektriğe, akaryakıttan un ve mayaya, işçi ücretlerinden susam ve ambalaj kağıdına kadar pek çok girdi ücretleri yüzde yüzün üzerinde arttı. Geçtiğimiz yıl 300 gramı 3 buçuk TL’den sattığımız Ramazan pidesi ancak 6 TL’den satılırsa, maliyeti karşılayabiliriz. Odalarımızdan bu şekilde talepte bulunduk. Vatandaşlarımızın anlayış göstereceklerine inanıyoruz. Ekmeğin fiyatı da arka arkaya yapılan zamlar nedeniyle kurtarmaz oldu. 200 gram ekmek 3 TL’den satılıyor. Aynı gramajda ancak 3 buçuk TL’den satılmalıdır. Bu yönde de bir talepte bulunacağız” diye konuştular.

Vatandaş Yüksek Buldu

Ramazan pidesinin 300 gramının 6 TL’den satılacağını öğrenen vatandaşlar ise, “Evet girdi fiyatları oldukça arttı ama bu fiyat çok yüksek. 5 TL olması belki normaldir. Geçtiğimiz yıl 300 gram pide 3 buçuk TL’den satılmıştı. Fırıncılar pide fiyatlarını 5 TL’den satarsa vatandaş olarak belki alabiliriz” ifadelerinde bulundular.

About egegazetesi

Check Also

Karaca, “Onlar unutsa da biz onları unutmayacağız”

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Alzheimer Derneği işbirliğinde birçok hayırseverin yardımlarıyla Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi hizmete …