Salı , Haziran 28 2022
Anasayfa / Anasayfa / 2 Bin 500 ile 3 Bin 500 TL Arasında

2 Bin 500 ile 3 Bin 500 TL Arasında

Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşları da kurbanlık alma telaşı sardı. Karaçulha Mahallesinde yıllardır celeplik yapan Emin Girdevli, ekonomik sıkıntılara rağmen vatandaşların ilgisinin güzel olduğunu belirterek, “Kurbanlık fiyatlarında geçen yıla oranla çok az bir artış var. Ortalama kurbanlık ücretleri 2 Bin 500 ile 3 Bin 500 TL arasında” dedi.

Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşları Kurbanlık alma telaşı sardı. En güzel kurbanlığı almak için celeplerin ahırlarına giderek kurbanlıkları seçen vatandaşlar, celepler ile de kıyasıya fiyat pazarlığı yapıyor. Kurbanlıkların fiyatlarında  geçen yıla oranla çok az bir artışın olduğu gözlemlenirken,  küçükbaş kurbanlıklar 2 Bin 500 TL ile 3 Bin  500 TL arasından alıcı buluyor.

“Kurbanlıklarımız Girdev Yaylasında Yetişiyor”

Fethiye’nin Karaçulha Mahallesinde celeplik yapan Emin Girdevli, kurbanlıklarını Seydikemer İlçesinin 1735 metre rakımlı Girdev Yaylasında yetiştirdiklerini belirterek, “Hayvanlarımız Tamamen doğal ve organik” dedi.

Küçük Yaşlardan beri baba mesleği celepliği yaptığını belirten Girdevli, “Ben 43 yaşındayım. Yaklaşık  30 seneden bu yana dağda sürünün arkasındayım. Kurbanlıklarımız Seydikemer İlçesinin en yüksek yaylalarından Girdev Yaylasında doğal ve organik besleniyor. Kurbana sayılı günler kala da Karaçulha Mahallesindeki ahırımıza getiriyoruz ve satışa sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Kurbanlık fiyatlarında geçen yıla oranlaçok fazla bir değişikliğin olmadığını da belirten Girdevli, “Her bütçeye uygun kurbanlığımız var. Bin 200 TL’ye de var. Fakat ideal kurbanlıklar 2 Bin 500 TL ile 3 Bin 500 TL arasında değişiyor. Hayvanının yapısına ve ağırlığına göre fiyatlar değişiyor. İlgi geçen yıla oranla hemen hemen aynı. Kurban Bayramı yaklaştıkça daha da hareketlenecektir” şeklinde konuştu.

“Çok Az Bir Artış Var, Oda Normal”

Kurban Bayramına sayılı günler kala erkenden kurbanlığını hazırlamak için celepe geldiğini ifade eden Behsat Özkaraca ise, “Kurbanlık fiyatlarında geçen yıla oranla çok fazla bir artış yok. Birazcık elbette olacak. Girdi maliyetleri yükselirken, elbette  kurbanlıkların satışlarına da yansıyacak. Allahım inşallah kabul eyler” dedi.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.