Perşembe , Ağustos 18 2022

Daydır ve Yücel’den Ege Gazetesi’ne  Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır ve CHP Fethiye İlçe Başkan Adayı Ahmet Selim Yücel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Ege Gazetesi çalışanlarını ziyaret etti. Daydır, “10 Ocak yalnızca çalışan değil, çalışamayan, çalıştırılmayan gazeteciler gününde sizi ziyaret etmek istedik. Çalışan, çalışacak, haklarını alacak tüm gazetecilerin gününü kutluyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır ve CHP Fethiye İlçe Başkan Adayı Ahmet Selim Yücel Ege gazetesi imtiyaz sahibi Mesut Bölük, Yazı İşleri Müdürü Sevinç Bölük ve çalışanlarına ziyarette bulundu. Cemil Daydır, “10 Ocak yalnızca çalışan değil, çalışamayan, çalıştırılmayan gazeteciler gününde sizi ziyaret etmek istedik. Çalışan, çalışacak, haklarını alacak tüm gazetecilerin gününü kutluyorum. Gazeteciler düşük ücret, tutuklanma, haklarında açılan davalar ve işsizlik gibi çok ciddi sorunlarla karşı karşıya” dedi.

Sohbet havasındaki ziyarette Ege Gazetesi imtiyaz sahibi Mesut Bölük, bu ziyaretten dolayı teşekkür etti. Bölük ayrıca gazeteler konusunda bazı bilgiler verdi. CHP Seydikemer İlçe Başkanı Daydır, çalışan gazetecilerin düşük ücret, tutuklanma, haklarında açılan davalar ve işsizlik gibi sorunları olduğunu vurgulayarak “İşsizlik rakamlarına bakıldığında işsizliğin en fazla, en yoğun olduğu meslek gruplarından birisiniz. Daha da acısı en fazla tutuklu gazetecinin olduğu ülkede mesleğinizi yapıyorsunuz. Yıllar içerisinde bu durumu mücadelelerle düzeltmeye çalışırken, bugünün iktidarında bütüncül bir şekilde bütün meslek grupları gibi çok ciddi baskı tehdit altında, işini yapması engellenen, gazeteci olmayan ancak yandaş kişilerin gazeteci diye tarif edildiği bir iklimde mücadele veriyorsunuz.  Burada da sihirli sözcük bana sorarsanız dayanışma ve doğru mesleki örgütlenme. Bu mesleki örgütlenme büyütüldüğünde mutlaka sonuç alınabileceğine inanıyorum” Binlerce iletişim fakültesi öğrencisi mezun olduktan sonra önce stajyer gazeteci denip, sonra sigortası yapılıp ücreti düşük veya ücretsiz; uzun vadede güvencesiz bir şekilde çalıştırılıyor” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …