Sık Kullanılanlara Ekle Anasayfam Yap Sitene Ekle İletişim Rss
KÜNYE
 
 
 
 
EGE GAZETESİ KALİTE DİYOR

EGE GAZETESİ KALİTE DİYOR

  Bu yazı 06 Subat 2014, Persembe 09:29:19 eklenmiştir. 676 kez okunmuştur.
Yazar : Osman ÜNAL


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazeteler-basın, toplumun aynası ve gözü kulağıdır.

Ama, bu söze layık olabiliyorlar mı? Maalesef, günümüzde bunu söylemek mümkün değildir. Zira, hükümetler basını, kendi yanında ve emrinde olmasını , o doğrultuda yayın istemektedir. Her ne kadar, bağımsız-siyasi gazete deseler de, buna uyamazlar. Aksi takdirde, ya… ekmekleri kesilir, ya da … hapsi boylarlar.

İşte o zaman da, basın, halkın gözü- kulağı olmaktan çıkıyor. Hükümetin yandaşı oluyor.

İlçemizde yerel yayıncılık yapan EGE Gazetesi, başından beri bu konu da ‘’yürekli’’ olmaya çalışıyor. Tarafsız- yansız habercilik peşinde oluyor. Baskı ve yandaş haberden uzak olmaya çalışıyor. Zamanında ve gerçek haber ilkesini öne çıkarıyor. Dizi ve yazım hatalarını da en aza indirdi. Bu da, tabiî ki, deneyimli- kaliteli personel ile olur.

Gazete okuyan insan, olup- bitenlere vakıf ve bilgi sahibi olma yanında, eğitilmelidir de. İşte bu taktirde, esas gazetecilik yapılmış olacaktır. Ege gazetesi de bunu yapmaya çalışıyor. Kalite diyor, olayların üzerine cesurca giderek halkını bilgilendirmeye gayret gösteriyor. Şunu da ifade edeyim. Köşe yazarı en çok olan bir gazetedir.  Yazarları da hep doğruları dile getiren, kaliteli yazarlardır. Gazetemizin, ilkeli yayın yapmasını sürdürmesini istiyor, başarılarının devamını diliyorum.

SİZ DARULHARP KELİMESİNİ DUYDUNUZ MU, HİÇ?

Bence bu kelime Arapça kökenli. Anladığım araştırdığım kadarıyla, ‘’ İslamiyet düzenleyici’’ ve İnançlı- inançsız’’ savaşı imiş! Bu inanç,1918’de kurulmuş, 1922’de de kapanmış. Bu inanca göre, karşı inançlıya, her türlü zulüm-eza-cefa yanında, yalan söylemek, gasp etmek, din’i- İslamiyet’i kullanmak, Allah-Peygamber’i alet etmek, namaz-kılıp kılıp, rüşvet yemek, yolsuzluk yapmak, yani; bizim şimdiye kadar, Din’en yasak bildiğimiz her şey ‘’mubahmış’’.Yani yapılabilirmiş.

CUMHURİYET KAZANIMLARI, BU ANLAYIŞA GÖRE HARAM MI?

Yukarıda değindiğim,’’ Darulharp’’ inancına göre, şu anlam çıkıyor. Cumhuriyet kazanımları ve değerleri,’’HARAM’’ sayılmaktadır. Bu nedenle elden çıkarıldığını düşünmek mümkündür. O satışlardan elde edilen onca parada hiçbir ‘’ yatırıma—imalat üretime ‘’ gitmedi. Hep çarçur edilerek, yandaşa sermaye oldu.

Şimdi ise, O para bitti. Sıra köylünün elindeki atalarından kalan topraklarını 2/B ve maliye hazinesi diye satıyorlar. Sıra ona geldi. İyi güzelde, köylü tarlaları ekip dikme, değil, içinden bile geçmez olmuş.

 

Köylünün çiftçisini, dönüm parası ismi altında bir para ile besler olmuşlar. Yaşlısı- düşkününe de, aylık bağlamışlar. Böylece, çalışmak yok. Ülke tamamen, üreten değil, tüketen toplum olmuş. Bu şartlarda, sizce; Türkiye’nin daha ne kadar ömrü kalmıştır.Saygılarımla.


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Osman ÜNAL Yazıları
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Paraşüt Adrenalin
Eser Tunçoğlu Konser
Başbakan Fethiye'de
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...


© Copyright 2009 FethiyeHaber
Sitemizde bulunan haberler kaynak gösterilmeden alınamaz.
Haberlerin Her Hakkı Yayıncıya Aittir.
Yazılım : Gazi Soft
haberler