Sık Kullanılanlara Ekle Anasayfam Yap Sitene Ekle İletişim Rss
KÜNYE
 
 
 
 
BELEDİYE VE TEMİZLİK ARAÇLARI

BELEDİYE VE TEMİZLİK ARAÇLARI

  Bu yazı 21 ARALIK 2011, Carsamba 09:26:55 eklenmiştir. 1088 kez okunmuştur.
Yazar :


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son günlerde ilçemiz sokaklarında, değişik temizlik araçları gözükmeye başladı. Bunun yanı sıra atık çöp toplama sistemi de devreye girmiştir. Tabiî ki bunlar çok güzel şeyler biz bunları önceleri Avrupa ülkelerinde ve büyük şehirlerimizde duyardık. Şimdi ise Fethiye sokaklarında bu  “medeni   - modern” araçları görmek insana guru veriyor. Demek ki Fethiye Belediye Başkanımız yan- gel – yat yapmıyor. Bir arayış ve yenilik inkişaf gelişme içindedir. Ödüller rekoru kıran bir başkan’a da  tabiî ki böylesi yakışırdı. Kendisini çok kutluyorum. Aslında Fethiye Belediyesi çok zengin bir belediyedir.  Bunu da söylemeliyim. Ancak temizlik anlamında bir de şu “beyinsiz” insanlara çöpün yere değil çöpe atılacağını öğretebilsek mesel kalmayacak. Ama nasıl ..? bazı belediyelerde yere tükürene çöp atana ceza yaıldığını biliyorum. Beyni olmayanlara birazda kötek gerek. Cezai müeyyide uygulamalı soksa belediye temizliyor. Onlar yine kırıyor ve kirletiyor. Yani alay ediyorlar.  Dolayısı ile ben yine bozuk plak gibi Behçet Başkanımızdan bekletirimi sıralamaya devam edeceğim.

1.    mahallem birinci Karagözler Mahallesi Fethiye Belediyesine ait  bir mahalledir. A. Bir çocuk parkı ve  yeşil alan yoktur. B. Hoparlör sistemiz de kaldırılmıştır. Mahallem bütün anoslardan mahrumdur. Geçen gün Hilmi Ünal arak adaşımızın ölümünde üç yere telefon ettim . öyle cenazesine katılabildim.

2.    Şu olmasa olmazlarımızdan olan araçlarımızdan bıktık. Ne yollarda rahat var ne de konacak park yeri var. Buna daha önce değinmiştim. Geçmişte Ünat demir arkadaşımız belediye başkanlığına aday olmuştu. Eğer kazanırsam Fethiye kalesinin altına gireceğim demişti. Siz Behçet Başkanım bu araçları ne yapmayı düşünüyorsunuz.  Nereye misafir edeceksiniz? Bence Fethiye’de yaşayan “akil” insanlar ve serbest meslek kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelerek “ortak akıl” ile mutlaka çözünüz.Ancaaak …Uğur Mumcu parkı asla… olmazzz… arası araçların “mutluluğu” için değil … insanların “mutluluğu” için yaratılmıştır.Zira denizin başı araçlara değil…insanlara “yakışır”da ondan Esas olan da budur.Saygılarımla.


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Yazıları
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Paraşüt Adrenalin
Eser Tunçoğlu Konser
Başbakan Fethiye'de
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...


© Copyright 2009 FethiyeHaber
Sitemizde bulunan haberler kaynak gösterilmeden alınamaz.
Haberlerin Her Hakkı Yayıncıya Aittir.
Yazılım : Gazi Soft
haberler