Sık Kullanılanlara Ekle Anasayfam Yap Sitene Ekle İletişim Rss
KÜNYE
 
 
 
 
İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı

İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı

  Bu haber 13 Agustos 2010, Cuma 00:50:48 eklenmiştir. 3000 kez okunmuştur.
İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı  Fethiye'nin Muğla'ya olan uzaklığı ve nüfusunun yoğunluğu sebebiyle yapılan müracaatlardaki yaşanan sıkıntıları gidermek için İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Kuruldu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Fethiye'nin Muğla'ya olan uzaklığı ve nüfusunun yoğunluğu sebebiyle yapılan müracaatlardaki yaşanan sıkıntıları gidermek için İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Kuruldu. Dün Muğla Milletvekili Yüksel Özden müdürlüğü ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dedi. Bu müdürlük ile daha farklı bir hizmet beklediğini söyledi.

 

Fethiye'de Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı olan Erkek Yetiştirme Yurdu, Huzurevi, Kadın Konukevi, Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi bulunuyor.  Bunların bağlı olacağı ve Muğla’da yapılan işlerin Fethiye’de yürütüleceği ilçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü faaliyetlerine başladı. Müdürlük görevine Huzurevi Müdür Yardımcısı İsa Eseoğlu getirildi. Dün İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü ziyaret eden Muğla Milletvekili Yüksel Özden “İnternet çağında biz vatandaşı ordan oraya koşturmayalım diye, bu hizmeti buraya getirdik. Çocuklarla, özürlülerle, kadınlarla ilgili fark bekliyoruz. Biliyorsunuz anayasadaki maddelerden birisi özürlülerle ilgili, kadınlarla ilgili. Burada ilave etkilerin, ilave desteklerin, pozitif ayrımcılığın, eşitliğe aykırı sayılmaması konusunda anayasa güvencesinde olacak. En başta bu kurumun görevi olarak fark bekliyoruz” dedi.

 

“İşleri ilk elden yürüteceğiz

 

İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne getirilen İsa Eseoğlu “Fethiye’de daha önce yaptığımız hizmetleri ilçe müdürlüğü olarak ilk elden yürüteceğiz. Kadınlara yönelik, çocuklara yönelik, yaşlılara yönelik, özürlülere yönelik, ve suça karışmış kız çocuklara yöneliktir. Ayrıca aile nakdi yardım, özürlülere evde bakım hizmetleri gibi hizmetlerimizi de buradan yürüteceğiz. Sosyal riski azaltmak için bu işlerinde aciliyeti var. Böyle yerlerinde hemen müracat edilebilen yerlerde olması Fethiye için büyük bir şanstır. Böyle bir kurumun açılmasında emek veren sayın vekilimize teşekkür ediyorum” dedi.

 Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
turhan
sgk
fethiye,le sgk gelmesi çok geç kalmıştır
feza
hoş geldiniz
vekiller fethiyeye gelmeye başladığına göre seçimler yaklaştı galiba...
ahmet
niye?
Müdür hangi şartlara göre atandı? Niye kamuoyuna duyurulmadı?
bu
sgk yerine geçer mi?
bu sgk yerine geçer mi?teşekkürler verdiğiniz hizmetler ve vaatler için..


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Paraşüt Adrenalin
Eser Tunçoğlu Konser
Başbakan Fethiye'de
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...


© Copyright 2009 FethiyeHaber
Sitemizde bulunan haberler kaynak gösterilmeden alınamaz.
Haberlerin Her Hakkı Yayıncıya Aittir.
Yazılım : Gazi Soft
haberler