Sık Kullanılanlara Ekle Anasayfam Yap Sitene Ekle İletişim Rss
KÜNYE
 
 
 
 
MHP Aylardır Teşkilatsız

MHP Aylardır Teşkilatsız

  Bu haber 26 Temmuz 2013, Cuma 09:02:43 eklenmiştir. 620 kez okunmuştur.
MHP Aylardır Teşkilatsız Fethiye Belediyesi’ni elinde tutan, yerelde iktidar olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Fethiye’de ilçe teşkilatı aylardır bulunmuyor. MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın Haziran ayı başında “15 günde kurulacak” sözünü verdiği teşkilat kurulamadığı için MHP Fethiye İlçe Başkanlığı aylardır yönetimsiz, kapalı olarak yeni yönetimini bekliyor. “Daha iyi bir teşkilatlanma ve daha iyi bir yönetim” hedefiyle yola çıkan MHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nı kuracak olan MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın bugüne kadar neden hala bir karar veremediği merak konusu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muğla MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın açıklamasına göre; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye İlçe Teşkilatı’nda Başkan Hamdi Gürbüz ve Yönetim kurulu Üyelerinin istifası talep edilerek,  Mayıs ayı içerisinde alınmıştı. Haziran ayı başında Fethiye’ye gelen ve partinin ileri gelenleri ile görüşen Muğla MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, “15 gün içerisinde Fethiye İlçe Yönetimini oluşturup, kamuoyuna açıklarım” sözünü vermişti. Ancak aradan aylar geçmesine karşılık Fethiye Belediyesi’ni elinde tutan MHP’de İlçe Başkanlığı teşkilatsız, kapalı kaldı. Fethiye ile birlikte teşkilatı bulunmayan MHP Milas, Muğla Merkez İlçe ve Ula’da yeni yönetimlerin göreve başladığı öğrenilirken, Fethiye’de neden bir türlü yeni teşkilatın kurulamadığı merak ediliyor.

Korkmaz, Fethiye Ziyaretinde Ne Demişti?

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz Haziran ayı başında geldiği ve partinin ileri gelenleri ile görüş alışverişinde bulunduğu toplantı öncesinde yerel basına, “Bazı büyük ilçelerimizde daha iyi bir yönetim, daha iyi bir teşkilatlanma ve taze kana ihtiyaç olduğunu belirledik. Bu kapsamda Milas ilçemizde, Merkez ilçemizde, Ula İlçemizde ve Fethiye İlçe Teşkilatımızda bir değişikliğe gittik. Arkadaşlarımızın istifaları tamamen benim kendi tercihimdir. Bu arkadaşlarımızın istifaları kabul gördü. Yeni yönetim kurulunu ve ilçe başkanını çalışmalarım doğrultusunda, 15 gün içerisinde belirleyeceğiz” açıklamasını yapmıştı.

Sadece Fethiye Bekliyor

Fethiye İlçe Teşkilatı’nın neden bir türlü kurulamadığını telefonda kendisine soran gazetecilere MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz aynen şu yanıtı vermişti: “Fethiye İlçe Teşkilatımızın yanı sıra Milas, Merkez İlçe ve Ula ilçelerimizde yeni bir yapılanmaya gittik. Şuanda İl Başkanlığı olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde Milas, Ula ve Merkez İlçe teşkilatlarımızın yapılanmasını tamamladık. Fethiye ilçemiz yoğun bir ilçe olmasından dolayı Fethiye’yi en sona bıraktık. Fethiye İlçe Başkanlığı için ismi geçen şuanda 7–8 arkadaşımız var. Bunlarla ilgili olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak geçtiğimiz günlerde olduğu gibi Fethiye’ye gelerek yeni başkan ve yönetimi bizzat ben kendim açıklayacağım”

İki Liste Konuşuluyor

Bu açıklamanın üzerinden de yine onlarca gün geçti. Ancak kapısının dört bir yanı “T.C.” çıkartmaları ile kaplı MHP Fethiye İlçe Başkanlığı kapalı kalmaya devam etti. Partililerin bile artık işi oluruna bırakıp, konuşmak istemedikleri meselede MHP Muğla İl Başkanlığı’nın elinde parti ileri gelenlerinden Cengiz Çay ve Süleyman Taşkın’a ait 40’ar kişilik listeler olduğu iddia ediliyor. MHP’nin istifaları talimatla alınan son ilçe yöneticilerinden bir çok ismin de yazıldığı listelerin “zaman içerisinde yap-boz tahtasına” döndüğü, bir türlü netleştirilemediği öne sürülüyor.

Yönetim Neden Oluşturulamıyor?  

Fethiye Belediyesi’ni 3 dönem elinde bulunduran, 2014 yerel seçiminde de Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi için iddialı olduğunu defalarca yetkililerin açıklamış olduğu MHP’de Fethiye için yaşanan yönetim boşluğunun Büyük Kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye destek vermeyen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile Genel Merkez arasında yaşanan gerilimin eseri olduğu iddiası konuşuluyor. Fethiye’de oluşturulacak kurucu ilçe yönetimine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın etkisi altında kalmayacak isimleri atamak gayretindeki MHP Muğla İl Başkanlığı’nın aylardır kılı kırk yardığı, ama işin içinden bir türlü çıkamadığı öne sürülüyor. Bu arada 2014 Mart yerel seçimi için de zaman daraldıkça daralıyor.  

 

 Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Paraşüt Adrenalin
Eser Tunçoğlu Konser
Başbakan Fethiye'de
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Feto operasyonunda yanlış alınan varmı
Alınması gerekenler var mı sizce
Fetocuları nasıl ayrım ediyorsunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...


© Copyright 2009 FethiyeHaber
Sitemizde bulunan haberler kaynak gösterilmeden alınamaz.
Haberlerin Her Hakkı Yayıncıya Aittir.
Yazılım : Gazi Soft
haberler