Sık Kullanılanlara Ekle Anasayfam Yap Sitene Ekle İletişim Rss
KÜNYE
 
 
 
 
Devlet Hastanesinde mesai saatleri değişti

Devlet Hastanesinde mesai saatleri değişti

  Bu haber 01 Agustos 2012, Carsamba 11:33:54 eklenmiştir. 56944 kez okunmuştur.
Devlet Hastanesinde mesai saatleri değişti Fethiye Devlet Hastanesi Polikliniklerinde sabah 08.00 akşam 16.00 olan mesai saati yapılan yeni düzenleme ile sabah 08.00 akşam 17.00 olarak değiştirildi. Devlet hastanesinde daha önce sabah 09.00’da başlayan muayene saat 15.30’da son bulurken yapılan yeni düzenleme ile artık muayeneler sabah 08.00’da başlayacak ve akşam üzeri saat 16.00’da sona erecek. 16.00-17.00 saatleri arasında ise tahlil sonuçları ve servis çalışmaları ile devam edecek.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Birol Durukan, “Hastanemiz 24 saat çalışan kurumlardır. Kurumlarımız içerisinde bazı birimlerimiz var, bu birimlerimizdeki çalışma usul ve esasları Bakanlığımızın yayınladığı genelgeye göre yeniden düzenlendi. Sağlık personeli içim mesai saatlerimiz haftalık 45 saatten 40 saate indirildi. 12.00-13.00 arasındaki yemek molası da belirlendiği zaman sabah 08.00 akşam 17.00 şeklinde mesai düzenlemesi oluşacak. Bizim poliklinik çalışma saatlerimiz de sabah 08.00–12.00. öğleden sonra ise 13.00–16.00 saatleri arası olacak. Sabahları 08.00–09.00 akşam üzeride 16.00–17.00 saatleri arasında hastalarımızın diğer prosedürleri ile ilgilenilecektir” dedi.

Acil Servislerdeki yoğunluklarla ilgili soruları da cevaplayan Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr Birol Durukan, “Acil servislerin sıkışık olması sadece bizim ilçemizin yada Hastanemizin sorunu değil. Bu genel bir sorun. Ne yazık ki hastanelerimize vatandaşlarımız acil olsun yada olmasın çok fazla bir şekilde yükleniyorlar. Biz buradan vatandaşlarımıza polikliniklerimizin açık olduğunu, kronik meselelerimizin polikliniklerde çözülmesi gerektiğini, Acil servis bölümümüzde daha çok acil durumu olan hastalarımız ile ilgilenmemiz gerektiğinden çeşitli sıkıntılara sebep olduğunu vatandaşlarımızın bilmesi gerekmektedir. Biz bunun haricinde özellikle yaz aylarında tatilcilerin de ilçemize gelmesi ile birlikte acil serviste günlük 700’e yakın müracaatlarımız oluşmaktadır. Bizim acil servis bölümümüzde metre kare yada fiziki mekan olarak çok büyük bir sıkıntımız yok. Müşahede odalarımızda günün standartlarına uygunsuzluklar var.  Onlar içinde projeler geliştirildi ve projeler tamamlanarak ihale aşamasına getirdik. Yakın bir tarihte de ihaleye çıkacağız. Şuanda bir tamirata girişmek sıkıntılı olacak bu nedenle İnşallah yaz sezonu geçtikte sonra projemizi uygulamaya başlayacağız” dedi.

 

 Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Paraşüt Adrenalin
Eser Tunçoğlu Konser
Başbakan Fethiye'de
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...


© Copyright 2009 FethiyeHaber
Sitemizde bulunan haberler kaynak gösterilmeden alınamaz.
Haberlerin Her Hakkı Yayıncıya Aittir.
Yazılım : Gazi Soft
haberler